10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

Ukupno: 193548
« Srpanj 2017 »

PROJEKT: "MI JEDEMO ODGOVORNO"
Autor: KSENIJA PETELIN, 28. 10. 2016.

Naša škola uključila se europski u projekt "Mi jedemo odgovrno".Nositelj programa za Hrvatsku je Udruga "Lijepa naša".

Glavni cilj projekta je potaknuti  djecu na bolje razumijevanje međuovisnosti svijeta u kojem živimo. Motivirati ih na stjecanje novih vještina te djelovanja u smjeru globalno odgovornog načina konzumiranja hrane.

Glavne poruke projekta:

Jedite odgovorno tako da se hranite zdravo te hranu birate prema etičkim načelima.
Konzumirajte hranu koja je dobra i za vaše tijelo i za okoliš.
Ne razbacujte se hranom. Kupujte i jedite samo ono što vam je potrebno.
Pametno postupajte s ostatcima hrane – darujte ih, nahranite životinje ili kompostirajte.
Kupujte domaću hranu  ili hranu koje  ima malen utjecaj na okoliš,  te vodite brigu o tome tko je proizveo, tko isporučuje hranu i pod kojim uvjetima.
Pozitivnim  duhom pristupite vizualnom izgledu hrane koju konzumirate (cijenite hranu po njenim nutritivnim vrijednostima a ne vizualnom izgledu).

U narednom će periodu uslijediti predstavljanje projekta i konkretizacija aktivnosti.