22.09.2017. 09:29
Webinar: The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks
U četvrtak, 28. rujna 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks. Webinar je prvenstveno namijenjen učiteljima i nastavnicima engleskog jezika, ali i učiteljima i nastavnicima drugih predmeta koji bi htjeli promijeniti praksu korištenja uobičajenih bilježnica u svojoj nastavi.

21.09.2017. 13:47
CARNet potpisao ugovor za izradu 72 e-lektire
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ potpisala je Ugovor o nabavi usluge izrade 72 e-lektire. Ugovor je potpisan s dobavljačem Bulaja naklada d.o.o., a potpisali su ga ravnatelj CARNeta Goran Kezunović i direktor Bulaja naklade d.o.o. Zvonimir Bulaja.

Ukupno: 197797
« Rujan 2017 »

PROJEKT: "MI JEDEMO ODGOVORNO"
Autor: KSENIJA PETELIN, 28. 10. 2016.

Naša škola uključila se europski u projekt "Mi jedemo odgovrno".Nositelj programa za Hrvatsku je Udruga "Lijepa naša".

Glavni cilj projekta je potaknuti  djecu na bolje razumijevanje međuovisnosti svijeta u kojem živimo. Motivirati ih na stjecanje novih vještina te djelovanja u smjeru globalno odgovornog načina konzumiranja hrane.

Glavne poruke projekta:

Jedite odgovorno tako da se hranite zdravo te hranu birate prema etičkim načelima.
Konzumirajte hranu koja je dobra i za vaše tijelo i za okoliš.
Ne razbacujte se hranom. Kupujte i jedite samo ono što vam je potrebno.
Pametno postupajte s ostatcima hrane – darujte ih, nahranite životinje ili kompostirajte.
Kupujte domaću hranu  ili hranu koje  ima malen utjecaj na okoliš,  te vodite brigu o tome tko je proizveo, tko isporučuje hranu i pod kojim uvjetima.
Pozitivnim  duhom pristupite vizualnom izgledu hrane koju konzumirate (cijenite hranu po njenim nutritivnim vrijednostima a ne vizualnom izgledu).

U narednom će periodu uslijediti predstavljanje projekta i konkretizacija aktivnosti.