22.09.2017. 09:29
Webinar: The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks
U četvrtak, 28. rujna 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks. Webinar je prvenstveno namijenjen učiteljima i nastavnicima engleskog jezika, ali i učiteljima i nastavnicima drugih predmeta koji bi htjeli promijeniti praksu korištenja uobičajenih bilježnica u svojoj nastavi.

21.09.2017. 13:47
CARNet potpisao ugovor za izradu 72 e-lektire
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ potpisala je Ugovor o nabavi usluge izrade 72 e-lektire. Ugovor je potpisan s dobavljačem Bulaja naklada d.o.o., a potpisali su ga ravnatelj CARNeta Goran Kezunović i direktor Bulaja naklade d.o.o. Zvonimir Bulaja.

Ukupno: 197797
« Rujan 2017 »

MJESEC HRVATSKE KNJIGE I DAN ŠKOLSKE KNJIŽNICE
Autor: VILMA ŽAGAR, 9. 11. 2016.

KVIZ O LEKTIRI, KNJIŽNICI I NAČINIMA PRONALASKA POTREBNIH INFORMACIJA

Školska knjižnica već tradicionalno svake godine održava Kviz uz Mjesec knjige (15.10.-15.11.) i Dan školskih knjižnica (11.11.). U našoj školi u Gerovu održan je Kviz 7.11.2016. godine. Na satu razredne zajednice okupili su se svi učenici od 5. do 8. razreda sa svojim učiteljima u učionici hrvatskoga jezika. Sudjelovale su dvije četveročlane ekipe s po jednim učenikom iz svakog razreda.

Jednu ekipu predstavljali su: Ana Štanfelj, Anamarija Štimac, Patricija Urbanc i Andro Malnar. Za drugu ekipu zaigrali su Vivian Malnar, Tanja Tušek, Dorian Turk i Simon Arih.

Korištenjem suvremene tehnologije svi su učenici mogli vidjeti i pročitati pitanja, a nakon odgovora ekipa i točan odgovor na platnu. Učenici su uspješno odgovarali na postavljena pitanja, radili u timu, ponešto novo naučili, naučeno ponovili, lijepo  se zabavili i svi su aktivno sudjelovali. Za jedan bod bila je uspješnija prva navedena ekipa.

S učenicima 3. i 4. razreda također su, u suradnji s učiteljicama razredne nastave, održani uspješni  lektirni kvizovi u školskoj knjižnici. To su naslovi lektire: Čudnovate zgode šegrta Hlapića i Družba Pere Kvržice.

Tijekom cijele školske godine i u školama u Tršću, Prezidu i Čabru provodi se knjižnični odgoj i obrazovanje prema planu i programu školske knjižnice i u suradnji s učiteljima razredne i predmetne nastave.