10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

Ukupno: 193556
« Srpanj 2017 »

EAThink radionica za učenike od 1. do 4. razreda u PŠ Gerovo
Autor: Elen Markovčić, HELENA ZBAŠNIK, 15. 3. 2017.

U sklopu projekta "Jedi lokalno, misli globalno" članice udruge Žmergo Monika Martinović i Martina Matešić održale su u ponedjeljak, 13. ožujka 2017. godine radionicu za učenike od 1. do 4. razreda u Područnoj školi Gerovo pod nazivom Odvajanje kuhinjskog otpada s ciljem osvješćivanja učenika o pravilnoj prehrani, održivoj nabavci namirnica te utjecaju prehrambenih navika na okoliš.

Učenike se najviše dojmio video o gluhonijemoj djevojčici i orangutanu kojim se nastojalo dočarati što je globalno obrazovanje, odnosno kako naše navike i odluke koje donosimo u svakodnevnom životu utječu na globalnoj razini. U drugom dijelu radionice održano je predavanje o kruženju otpada u okolišu te igra s odvajanjem otpada u sklopu koje su učenici morali namirnice koje konzumiraju definirati prema vrsti ambalaže te ih pravilno zbrinuti u odgovarajuće kontejnere. Te su namirnice morali zalijepiti na posebno izrađene plakate s crtežima kontejnera za pojedinu vrstu otpada i na taj su način vježbali vještinu pravilnog odvajanja kuhinjskog otpada.

Na samom kraju, dogovoreno je kako ćemo svi zajedno nastojati čim više odvajati otpad i tako pomoći našoj majci Zemlji.