02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

« Srpanj 2018 »

Obilježen je Svjetski dan broja Pi
Autor: Elen Markovčić, 15. 3. 2017.

Dana 14. ožujka, učenici starijih razreda PŠ Gerovo, polaznici  Dodatne nastave matematike Andrija Janeš, Ana Janeš, Marina Šoštarić, Josip Štanfelj, Dorian Turk i Patricija Urbanc sa svojom učiteljicom Elen Markovčić pripremili su prigodnu prezentaciju za učenike starijih razreda uz obilježavanje Dana broja Pi.

Prezentacija se sastojala od tri dijela. Uvodnog dijela, u kojem je pojašnjeno osnovno o broju Pi, kako ga definirati te gdje se koristi. Povijesti broja Pi, od problema kvadrature kruga i starih Egipćana pa sve do dana današnjeg i postavljanja rekorda više od 22 bilijuna otkrivenih znamenki.

Nakon uvodnog, teorijskog dijela održala se radionica u kojoj su sudjelovali i ostali učenici. Formirale su se tri grupe od po četiri učenika svakog razreda, a zadatak je bio pronaći kružne oblike u hodnicima škole pomoću kojih će što točnije odrediti broj Pi. Najuspješnija grupa bila je nagrađena.

U trećem dijelu, koji je ujedno bio i završni, istaknute su zanimljive činjenice o broju Pi, a sama prezentacija završila je glazbenim zvucima, Pjesmom broja Pi.