07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

« Prosinac 2018 »

Obilježen je Svjetski dan broja Pi
Autor: Elen Markovčić, 15. 3. 2017.

Dana 14. ožujka, učenici starijih razreda PŠ Gerovo, polaznici  Dodatne nastave matematike Andrija Janeš, Ana Janeš, Marina Šoštarić, Josip Štanfelj, Dorian Turk i Patricija Urbanc sa svojom učiteljicom Elen Markovčić pripremili su prigodnu prezentaciju za učenike starijih razreda uz obilježavanje Dana broja Pi.

Prezentacija se sastojala od tri dijela. Uvodnog dijela, u kojem je pojašnjeno osnovno o broju Pi, kako ga definirati te gdje se koristi. Povijesti broja Pi, od problema kvadrature kruga i starih Egipćana pa sve do dana današnjeg i postavljanja rekorda više od 22 bilijuna otkrivenih znamenki.

Nakon uvodnog, teorijskog dijela održala se radionica u kojoj su sudjelovali i ostali učenici. Formirale su se tri grupe od po četiri učenika svakog razreda, a zadatak je bio pronaći kružne oblike u hodnicima škole pomoću kojih će što točnije odrediti broj Pi. Najuspješnija grupa bila je nagrađena.

U trećem dijelu, koji je ujedno bio i završni, istaknute su zanimljive činjenice o broju Pi, a sama prezentacija završila je glazbenim zvucima, Pjesmom broja Pi.