19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

« Rujan 2018 »

NOVOUREĐENA ZBIRKA ZAVIČAJNIH PREDMETA U PŠ GEROVO
Autor: Martin Kvaternik, Sanja Klarić, 20. 3. 2017.

U prostranome prizemlju Područne škole Gerovo uređena je velika zbirka spomeničke baštine područja Gerova i okolice. Zaslugom učitelja i domara škole prikupljeno je mnoštvo uporabnih i ukrasnih tradicionalnih predmeta.

Velik dio predmeta već je otprije  izložen u prostoru ulaza u školu. Tijekom prošloga polugodišta dio izložaka dobio je novo mjesto, a zbirka je nadopunjena.

U prostoru školske blagovaone izgrađena je drvena konstrukcija u obliku tradicionalne kuće, unutar koje je uređena kuhinja i kupaonica. U njoj su postavljeni uporabni i ukrasni predmeti karakteristični za prošlost našega kraja, od pribora za osobnu higijenu do starinskih porculanskih šalica s tanjurićima, štednjaka i  svjetiljki. U zavičajnoj zbirci nalaze se većinom drveni predmeti, poput starinskih skija, košara, pribora za jelo, stolarskog i krojačkoga alata, opreme za lov te mnogih drugih.

Zbirka ima iznimnu vrijednost i značaj jer omogućuje stjecanje znanja o kulturi, povijesti, tradiciji, običajima te drugim specifičnostima kulturno-povijesnog naslijeđa našeg zavičaja. Nastavit ćemo prikupljati predmete kako bismo njima ukrasili prostor škole te ih tako čuvali od zaborava.