20.11.2017. 10:17
CARNet i Algebra potpisali Ugovor o nabavi usluge izrade obrazovnih sadržaja i provedba edukacija u sklopu projekta ''e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)''
U srijedu, 15. studenoga 2017. godine potpisan je “Ugovor o nabavi usluge izrade obrazovnih sadržaja i provedba edukacija u sklopu projekta ''e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)''.

17.11.2017. 11:45
Danas se obilježava 25. rođendan interneta u Republici Hrvatskoj
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu i Središnji državni ured za razvoj digitalnog društva u petak, 17. studenoga 2017. godine obilježavaju 25 godina interneta u Republici Hrvatskoj. Svečanost se održava pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske i Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.

Ukupno: 203342
« Studeni 2017 »

Naši učenici osvojili su srebro na državnom natjecanju u informatici - Infokup 2017.
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 20. 3. 2017.

Ove godine na državno natjecanje u informatici pozvani su učenici Jan Kocet, 6. razred, i Matej Košmrl, 7. razred s programom "TrashGO" u kategoriji softverskih radova. Osvojili su 2. mjesto i ponosno donijeli kući srebro! Čestitamo im!

Infokup je službeno natjecanje iz informatike za učenike srednjih i osnovnih škola u Republici Hrvatskoj. Ove godine državno natjecanje iz informatike održano je u Primoštenu od 14. do 17. ožujka 2017.

Natjecanje se odvijalo u 4 kategorije: algoritmi, LOGO, osnove informatike i razvoj softvera. Naši učenici Jan Kocet i Matej Košmrl, s mentoricom Tanjom Šebalj-Kocet, pozvani su na državno natjecanje u kategoriji razvoja softvera s programom "TrashGO" gdje su osvojili odlično 2. mjesto među jakom konkurencijom.

Program "TrashGO" je aplikacija edukativno-zabavnog karaktera koja ima cilj podučiti djecu u razvrstavanju i reciklaži otpada. Namijenjena je mlađoj populaciji djece i dostupna je u engleskoj ili hrvatskoj inačici. Program je napravljen programskih jezikom GML u aplikaciji GameMaker Studio 2.

Zadovoljni uspjehom naših mladih programera, očekujemo da nastave svoj rad i iznenade nas svojim vještinama, znanjem i još nekim ovako dobrim uratkom!

Više o samom natjecanju možete pronaći na službenim stranicama Infokupa, kao i same rezultate po kategorijama.