22.09.2017. 09:29
Webinar: The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks
U četvrtak, 28. rujna 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks. Webinar je prvenstveno namijenjen učiteljima i nastavnicima engleskog jezika, ali i učiteljima i nastavnicima drugih predmeta koji bi htjeli promijeniti praksu korištenja uobičajenih bilježnica u svojoj nastavi.

21.09.2017. 13:47
CARNet potpisao ugovor za izradu 72 e-lektire
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ potpisala je Ugovor o nabavi usluge izrade 72 e-lektire. Ugovor je potpisan s dobavljačem Bulaja naklada d.o.o., a potpisali su ga ravnatelj CARNeta Goran Kezunović i direktor Bulaja naklade d.o.o. Zvonimir Bulaja.

Ukupno: 197784
« Rujan 2017 »

Naši učenici osvojili su srebro na državnom natjecanju u informatici - Infokup 2017.
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 20. 3. 2017.

Ove godine na državno natjecanje u informatici pozvani su učenici Jan Kocet, 6. razred, i Matej Košmrl, 7. razred s programom "TrashGO" u kategoriji softverskih radova. Osvojili su 2. mjesto i ponosno donijeli kući srebro! Čestitamo im!

Infokup je službeno natjecanje iz informatike za učenike srednjih i osnovnih škola u Republici Hrvatskoj. Ove godine državno natjecanje iz informatike održano je u Primoštenu od 14. do 17. ožujka 2017.

Natjecanje se odvijalo u 4 kategorije: algoritmi, LOGO, osnove informatike i razvoj softvera. Naši učenici Jan Kocet i Matej Košmrl, s mentoricom Tanjom Šebalj-Kocet, pozvani su na državno natjecanje u kategoriji razvoja softvera s programom "TrashGO" gdje su osvojili odlično 2. mjesto među jakom konkurencijom.

Program "TrashGO" je aplikacija edukativno-zabavnog karaktera koja ima cilj podučiti djecu u razvrstavanju i reciklaži otpada. Namijenjena je mlađoj populaciji djece i dostupna je u engleskoj ili hrvatskoj inačici. Program je napravljen programskih jezikom GML u aplikaciji GameMaker Studio 2.

Zadovoljni uspjehom naših mladih programera, očekujemo da nastave svoj rad i iznenade nas svojim vještinama, znanjem i još nekim ovako dobrim uratkom!

Više o samom natjecanju možete pronaći na službenim stranicama Infokupa, kao i same rezultate po kategorijama.