10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

Ukupno: 193546
« Srpanj 2017 »

Terenska nastava u Zagrebu
Autor: Ana Rendulić, Elen Markovčić, 28. 3. 2017.

Učenici  7. i 8. razreda naše škole u pratnji učiteljica imali su priliku upoznati hrvatsku metropolu – Zagreb.

Terenska nastava održala se 24. ožujka 2017. godine , a obuhvatila je posjet Hrvatskom saboru, Državnom zavodu za statistiku , Botaničkom vrtu, Muzeju iluzija, Trgu bana Jelačića, Zagrebačkoj katedrali, kazalištu Komedija i vožnja uspinjačom.

U Hrvatskom saboru dočekala nas je saborska zastupnica Majda Burić, prof. te nas upoznala s poviješću Sabora i hrvatskog jezika. Prilikom izlaska iz Sabora čuo se pucanj Gričkog topa točno u podne s kule Lotrščak.

Osjećaj mira i zadovoljstva pronašli smo u zelenilu Botaničkog vrta jednog od najstarijih vrtova ove vrste u Hrvatskoj u kojem se nalaze mnoge zaštićene i egzotične biljne vrste.

Svoje znanje upotpunili smo u Državnom zavodu za statistiku prezentacijom pod nazivom „Može li statistika biti zanimljiva?“.

U želji otkrivanja svijeta iluzija, beskonačno dugih prostorija, odupiranje gravitaciji te gledajući prijatelja kako se smanjuje pred našim očima otvorili smo vrata  Muzeja iluzija.

Nezaobilazan nam je bio i Trg bana Jelačića na kojem smo prepoznali poznate društvene, političke osobe i naravno uslikali se s njima.

Uspinjačom smo se uzdigli do Gornjeg grada gdje smo šetajući razgledavali Markov trg - glavni trg Gornjega grada, danas glavno političko sjedište Hrvatske, crkvu svete Katarine kao i najstariju župnu crkvu u gradu Zagrebu - Crkvu svetog Marka.  Put nas je poveo i do Kamenitih vrata, najbolje očuvanog spomenika starog Zagreba.

Na putu prema kazalištu nezaobilazno mjesto posjeta glavnom gradu bila je i najveća, najvrednija sakralna građevina kulturne baštine Zagrebačka katedrala.

Kao šećer na kraju naše zabavne, avanturističke terenske nastave bila je triler komedija  „Čisto ludilo“ u kojem smo i mi kao gledatelji mogli sudjelovati kao detektivi, sudci i porotnici.

BILO JE EDUKATIVNO , AVANTURISTIČKO I NEZABORAVNO !!