13.12.2017. 15:16
Webinar: SEN pupils in my class – There’s always one more question to be asked
U srijedu, 20. prosinca 2017. godine od 20 do 21 sat Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom SEN pupils in my class – There’s always one more question to be asked.

04.12.2017. 10:31
CARNet domaćin međunarodnog partnerskog sastanka projekta CRISS
U siječnju 2017. godine Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet priključila se međunarodnom projektu CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) koji se provodi u okviru programa Europske unije Obzor 2020.

Ukupno: 205025
« Prosinac 2017 »

Naša učenica Patricija na Svjetskom prvenstvu u sanjkanju u Švicarskoj
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 19. 10. 2017.

Učenica naše škole iz Gerova, Patricija Urbanc, imala je uspješan nastup na Svjetskom prvenstvu u švicarskom Grindelwaldu u disciplini sanjkanja na kotačima. Probivši se kroz kvalifikacije u finalnoj vožnji Patricija je osvojila šesto mjesto. Čestitamo Patriciji i njenom treneru!

Gerovska sanjkašica Patricija Urbanc imala je uspješan nastup na Svjetskom prvenstvu u švicarskom Grindelwaldu u disciplini sanjkanja na kotačima. Probivši se kroz kvalifikacije u finalnoj vožnji Patricija je sa vremenom 01:02,58 osvojila šesto mjesto, ostvarivši pritom prosječnu brzinu od 74 km/h na stazi dugoj 803 metra i prosječnim nagibom od 10%.

Četrnaestogodišnjoj Patriciji inače članici sanjkaškog kluba „Prepnek“ iz Delnica bio je to debitantski nastup u seniorskoj kategoriji. Na tom Svjetskom prvenstvu, mlada hrvatska reprezentativka Patricija nastupila je u kombiniranom hrvatsko-njemačkom timu sa njemačkim reprezentativcima Pascalom Nöltner  i Nikom Hörth koji je u natjecanju za Kup nacija osvojio šesto mjesto ostavivši iza sebe timove Slovenije i Italije.

Patricijino 6. mjesto u debitantskom seniorskom nastupu, predstavlja najvredniji ostvareni rezultat u ljetnom obliku sanjkanja. Hrvatsko sanjkanje na prirodnim stazama do sada na svjetskim prvenstvima nije zabilježilo nastup, tako da ovaj povijesni iskorak nagovještava veću prepoznatljivost ovog sporta u Hrvatskoj.

Autor teksta: Ivica Urbanc, trener