07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

« Prosinac 2018 »

Naša učenica Patricija na Svjetskom prvenstvu u sanjkanju u Švicarskoj
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 19. 10. 2017.

Učenica naše škole iz Gerova, Patricija Urbanc, imala je uspješan nastup na Svjetskom prvenstvu u švicarskom Grindelwaldu u disciplini sanjkanja na kotačima. Probivši se kroz kvalifikacije u finalnoj vožnji Patricija je osvojila šesto mjesto. Čestitamo Patriciji i njenom treneru!

Gerovska sanjkašica Patricija Urbanc imala je uspješan nastup na Svjetskom prvenstvu u švicarskom Grindelwaldu u disciplini sanjkanja na kotačima. Probivši se kroz kvalifikacije u finalnoj vožnji Patricija je sa vremenom 01:02,58 osvojila šesto mjesto, ostvarivši pritom prosječnu brzinu od 74 km/h na stazi dugoj 803 metra i prosječnim nagibom od 10%.

Četrnaestogodišnjoj Patriciji inače članici sanjkaškog kluba „Prepnek“ iz Delnica bio je to debitantski nastup u seniorskoj kategoriji. Na tom Svjetskom prvenstvu, mlada hrvatska reprezentativka Patricija nastupila je u kombiniranom hrvatsko-njemačkom timu sa njemačkim reprezentativcima Pascalom Nöltner  i Nikom Hörth koji je u natjecanju za Kup nacija osvojio šesto mjesto ostavivši iza sebe timove Slovenije i Italije.

Patricijino 6. mjesto u debitantskom seniorskom nastupu, predstavlja najvredniji ostvareni rezultat u ljetnom obliku sanjkanja. Hrvatsko sanjkanje na prirodnim stazama do sada na svjetskim prvenstvima nije zabilježilo nastup, tako da ovaj povijesni iskorak nagovještava veću prepoznatljivost ovog sporta u Hrvatskoj.

Autor teksta: Ivica Urbanc, trener