20.04.2018. 13:17
Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
Osposobljavanje nastavnika i sustavna edukacija za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET.

18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.

« Travanj 2018 »

Naša učenica Patricija na Svjetskom prvenstvu u sanjkanju u Švicarskoj
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 19. 10. 2017.

Učenica naše škole iz Gerova, Patricija Urbanc, imala je uspješan nastup na Svjetskom prvenstvu u švicarskom Grindelwaldu u disciplini sanjkanja na kotačima. Probivši se kroz kvalifikacije u finalnoj vožnji Patricija je osvojila šesto mjesto. Čestitamo Patriciji i njenom treneru!

Gerovska sanjkašica Patricija Urbanc imala je uspješan nastup na Svjetskom prvenstvu u švicarskom Grindelwaldu u disciplini sanjkanja na kotačima. Probivši se kroz kvalifikacije u finalnoj vožnji Patricija je sa vremenom 01:02,58 osvojila šesto mjesto, ostvarivši pritom prosječnu brzinu od 74 km/h na stazi dugoj 803 metra i prosječnim nagibom od 10%.

Četrnaestogodišnjoj Patriciji inače članici sanjkaškog kluba „Prepnek“ iz Delnica bio je to debitantski nastup u seniorskoj kategoriji. Na tom Svjetskom prvenstvu, mlada hrvatska reprezentativka Patricija nastupila je u kombiniranom hrvatsko-njemačkom timu sa njemačkim reprezentativcima Pascalom Nöltner  i Nikom Hörth koji je u natjecanju za Kup nacija osvojio šesto mjesto ostavivši iza sebe timove Slovenije i Italije.

Patricijino 6. mjesto u debitantskom seniorskom nastupu, predstavlja najvredniji ostvareni rezultat u ljetnom obliku sanjkanja. Hrvatsko sanjkanje na prirodnim stazama do sada na svjetskim prvenstvima nije zabilježilo nastup, tako da ovaj povijesni iskorak nagovještava veću prepoznatljivost ovog sporta u Hrvatskoj.

Autor teksta: Ivica Urbanc, trener