07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

« Prosinac 2018 »

Međunarodni sat engleskog jezika - suradnja s Ukrajinom
Autor: MIRELA RADOŠEVIĆ, 24. 10. 2017.

U sklopu eTwinning projekta "Langauges Unite" učenici 7. razreda imali su priliku razgovarati sa svojim vršnjacima iz Ukrajine. Pošto smo u projektu surađivali sa školom Lubny specialized school № 6 (iz grada Lubny, Ukrajina), organizirali smo sat engleskog jezika i održali ga zajedno putem platforme Skype.

Učenici su predstavili svoju državu, grad i posebno svoju školu. Međusobno su se ispitivali o vršnjačkim interesima; najdražim filmovima, glumcima, sportu, glazbi... Imali su priliku govoriti i slušati engleski jezik u realnom vremenu.

Ovom smo međunarodnom suradnjom smanjili udaljenosti između država, stekli nove prijatelje, približili svoju kulturu drugom narodu, te premostili granice zahvaljujući modernoj tehnologiji. Prijateljstvo se nastavlja i dalje, dogovorili smo još pokoji susret, što je izvrsna prilika da koristimo engleski jezik u svakodnevnom životu.