07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

« Prosinac 2018 »

Jak vjetar oštetio krov na Područnoj školi u Gerovu
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 14. 12. 2017.

Olujno jugo prouzrokovalo je velike materijalne štete na cijelom području Gorskog kotara. Ni čabarski kraj nije bio pošteđen još jedne elementarne nepogode. Jak vjetar je dana 12. prosinca otrgao velik dio limenog krova OŠ „Petar Zrinski“ Čabar, Područne škole u Gerovu  i time izložio informatičku učionicu, sanitarije, zbornicu i hodnik jakoj kiši i navali vode. Voda je uspjela prodrijeti i do prizemlja zgrade se nalazi Dječji vrtić Bubamara koji od utorka ne radi. Zahvaljujući brzoj reakciji osoblja škole, voditelja i učiteljica sklonjena je i spašena sva informatička oprema i namještaj.

Osim krova, oštećena su i staklena ulazna vrata, ali to je naš vrijedni domar Antun Čop odmah domišljato sanirao.

Kako su skromni Gorani naučeni raditi i u najtežim uvjetima, već sljedeći dan, kada je došla električna energija, nastava se odvijala normalno. Skinut je oštećeni dio lima, postavljena je privremena zaštita, ali ona teško izdržava kišu i vjetar pa još uvijek prokišnjava na tom dijelu školske zgrade. Iako su započeli radovi sanacije, loše vrijeme otežava radove.

Informatičku opremu su učenici i učiteljica preselili u učionicu biologije i kemije te nastavili normalno s nastavom, nadajući se da će se sanacija oštećenog dijela brzo obaviti.  OŠ „Petar Zrinski“ Čabar je na popisu škola koje će u 2018. godini dobiti novu informatičku opremu, stoga se nadamo da ovakivih oštećenja više neće biti.