19.01.2018. 10:22
Webinar: Going Mobile - promjena termina održavanja webinara
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Going mobile“. Zbog spriječenosti predavača, webinar koji se trebao održati u utorak, 23. siječnja bit će održan u nedjelju, 21. siječnja 2018. godine od 15 do 16 sati, a vodit će ga profesor Jose Antonio da Silva i profesorica Marijana Smolčec.

17.01.2018. 15:55
Aplikacija za organizaciju i praćenje edukacije – EMA započela s radom
Aplikacija za organizaciju i praćenje edukacije (Education Management Application) s današnjim danom, 17. siječnja 2018. godine, puštena je u produkciju.

Ukupno: 207651
« Siječanj 2018 »

ODRŽAN KONCERT "BOŽIĆ U SRCU"
Autor: KSENIJA PETELIN, 3. 1. 2018.

U prepunoj sportskoj dvorani OŠ „Petar Zrinski“ Čabar posjetitelji su uživali u glazbi, plesu i druženju na šestom po redu koncertu „Božić u srcu“ u organizaciji OŠ „Petar Zrinski“ Čabar i Udruge „Svoj“.  Koncert je bio humanitarnog karaktera, a ovogodišnja akcija usmjerena u pomoć u podmirivanju troškova Škole u prirodi u Selcu onoj djeci čije obitelji to nisu u mogućnosti.

Ove je godine druženje obogaćeno i Božićnim sajmom. Na sajmu svoje su uratke predstavili  vrijedni članovi Učeničke zadruge „Mrav“, učenici iz područnih škola Gerovo, Tršće, Prezid, članovi udruga „Svoj“ i „Motus“, Puhački orkestar grada Čabra, OPG Pintar, OPG Pčelarstvo Arh Tršće, Zlatko Pochobradsky i Udruga iznajmljivača privatnog smještaja grada Čabra. Hvala svima koji su se odazvali i svojim dolaskom započeli, možda,  tradicionalno okupljanje svih onih koji se nečim bave i željeli bi to ponuditi, a svima omogućiti novi sadržaj uz ugodno druženje.

Na koncertu su se svojim nastupima predstavili učenici  polaznici glazbenih radionica iz Tršća na blokflauti Antonija Malnar, Nika Rigler i Loriana Naglić, vođene učiteljicom Tinom Malnar, Alenka Vesel, Nikolina Malnar i Dorian Leš, na sintisajzeru, vođeni učiteljicom Anom Rendulić. Svoj prvi nastup ostvarile su  na blokflauti  Sara Šurina, Petra Žagar, Nika Kovač, Lorena Volf i Lorena Turk, vođene  Nikolom Poljančićem, dugogodišnjim voditelj Puhačkog orkestra grada Čabra. Svojim nastupom zapaženi su i polaznici OGŠ „Ivo Tijardović“ Delnice Dorian Leš i Marko Leskovar, polaznik završenog razreda glazbene škole.

Plesnim nastupom predstavile su  se mažoretkinje grada Čabra, predvođene voditeljicama Sandom Štimac i Matejom Štimac-Mesić. Učenice SŠ „Vladimir Nazor“ Čabar  Veronika Milošević, Doris Petelin, Sara Turk, Melanie Lakota i Karmela Štanfelj te grupa „Gimnazijalke“ predstavile su se izvođenjem poznatih hitova.  Pjevački zbor učenika OŠ „Petar Zrinski“ Čabar, vođen učiteljicom Anom Rendulić,  nastupio je  s pjesmom „Božić nam je tu“ . Koncert su svojim nastupom osobito uveličali polaznici OGŠ Frana Gerbiča iz  Cerknice Jan Kocet, Eva Lekan, Karla Levc, Matej Košmrl. Osobitu je pozornost publike privukao je  nastup Komorne skupine „Hlodi“ spletom škotsko-irskih i  slovenskih narodnih skladbi.

Grupa „Strujni krug“,  koju čine Marko Leskovar, Matej Košmrl, Jan Kocet i Vanja Pantar, odsvirali su poznate pop i rok skladbe te nakon koncerta svojim interesantnim programom produžili druženje  uz ples i zabavu.

Voditeljice programa Antonella Ožbolt i Doris Petelin na kraju se su programa zahvalile svim izvođačima, njihovim voditeljima i učiteljima, a posebice gostima iz glazbene škole iz Cerknice, ravnatelju Milvoju Matkoviču i učiteljici Ivani Barčić Mišić te svim roditeljima koji su dolaskom omogućili nastupe učenika.

Uz ritmu glazbe, plesa i ugodnog ozračja završen je još jedan vrlo uspješan koncert djece i mladih grada Čabra, ove godine pojačan Božićnim sajmom sa željama da ovo ozračje topline, mira i ljubavi traje čim dulje.