21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.

16.05.2018. 14:12
CARNET otvorio pet Regionalnih obrazovnih centara širom Hrvatske
Gradovi Varaždin, Zagreb, Osijek, Rijeka i Split od danas su bogatiji za nove, moderne Regionalne obrazovne centre (ROC-eve). Centre je otvorila Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, a vrijednost ove investicije iznosi 3,6 milijuna kuna.

« Svibanj 2018 »

Učenici PŠ Prezid na međužupanijskom natjecanju mladih Hrvatskog Crvenog križa
Autor: Bernardka Helena Rant Malnar, 20. 4. 2018.

Učenici PŠ Prezid uključeni u izvannastavnu aktivnost „Zdravoškolci“ bili su pozvani kao gosti na 10. Međužupanijsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa u organizaciji Društva Crvenog križa Primorsko goranske županije. Natjecanje je  održano u subotu, 14. travnja 2018. godine u Srednjoj talijanskoj školi Rijeka.

Natjecanje se odvijalo na tri razine i to gradskoj, međužupanijskoj i državnoj, a provjeravalo se teorijsko znanje o Pokretu Crvenog križa, poznavanju ljudskih prava i prava djeteta te prve pomoći. Znanje prve pomoći su natjecatelji morali pokazatii na praktičnim primjerima s realistično prikazanim situacijama i ozljedama.

Tijekom školske godine imali smo susrete sa gospodinom Ivanom Kanjerom koji radi hitnoj medicinskoj ispostavi u Prezidu. Darovao je svoje slobodno vrijeme da nas nauči vrijednostima pružanja prve pomoći i vještinama s kojima ćemo, ako bude potrebno, moći nekome spasiti život.

U pratnji gospodina Dušana Muhvićaravnatelja gradskog društva Crvenog križa i učiteljice Helene Rant Malnar, učenici: Petra Žagar, Petar Ule, Marko Leskovar, Ivona Šurina i Clea Klepac sudjelovali su na natjecanju kao glumci u određenim situacijama.Upoznali su postupak izvođenja natjecanja te rad šminkera koji su realistično prikazali ozljede, kao što su ogrebotine, razderotine, posjekotine i razna druga stanja koristeći raznoliki materijal (krušno tijesto, baza za rane, umjetnu krv i dr).

Sudjelovanje na natjecanju dalo je dodatnu motivaciju za uključenje u natjecanje iz pružanja prve pomoći u sljedećoj školskoj godini.