21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.

16.05.2018. 14:12
CARNET otvorio pet Regionalnih obrazovnih centara širom Hrvatske
Gradovi Varaždin, Zagreb, Osijek, Rijeka i Split od danas su bogatiji za nove, moderne Regionalne obrazovne centre (ROC-eve). Centre je otvorila Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, a vrijednost ove investicije iznosi 3,6 milijuna kuna.

« Svibanj 2018 »

Učenici starijih razreda PŠ Gerovo i PŠ Tršće na projekciji filma „Čudo“
Autor: Sanja Križ, 14. 5. 2018.

Na veliku radost učenika i učitelja naših dviju područnih škola nastavljena je izvrsna suradnja sa ženskom organizacijom Inner Wheel District 191 Hrvatska koja okuplja supruge članova Rotary  International Cluba. Između ostalog, njihov je cilj poticanje druženja, širenje prijateljstva te organiziranje dobrotvornih projekata.

Prošle školske godine područnim školama donirana su 4 laptopa i 4 projektora, a ove je godine učenicima omogućen besplatan odlazak u Cinestar Rijeka na projekciju filma „Čudo“.

U petak, 4. svibnja 2018. godine, oko 8.00 sati, učenici starijih razreda PŠ Gerovo i PŠ Tršće sa svojim su učiteljima autobusom krenuli prema Rijeci. U Cinestaru su ih dočekale i pozdravile gđa Smilja Korunić Koščina, predsjednica Kluba, i gđa Maja Antonini, članica Kluba.

Za svih četrdeset i sedmero učenika bile su rezervirane male kokice i bočica vode. Uslijedilo je gledanje filma koji je zbog izuzetno odgojnog sadržaja preporučilo i Ministarstvo obrazovanja.

Igrani film nastao je prema istoimenom dječjem romanu R. J. Palacio, a govori o desetogodišnjem dječaku Augustu Pullmanu koji zbog deformacija lica ima poteškoća  pri uspostavljanju odnosa s vršnjacima u novoj školi. Svakodnevno je izložen zlostavljanju sve dok  njegovi zlostavljači ne otkriju „njegovo veliko srce kojim naposljetku privlači mnoga nova srca“ (čak i srce svojih najvećih neprijatelja).

Mnogi su učenici bili dirnuti pričom neobičnog dječaka koji na kraju zaključuje da su svi ljudi vrijedni i posebni, a svojim primjerom pokazuje kako na život uvijek treba gledati optimistično.

Nakon filma učenici su se autobusima uputili prema Trsatu gdje su ih dočekale

gđa Biserka Baša, prošlogodišnja guvernerica Inner Wheel Districta 191 Hrvatska,  i gđa Libuša Ljubetić-Lelas, članica Kluba.

Voditeljica PŠ Tršće Ingrid Žorž zahvalila je predstavnicama Inner Wheel Districta 191 Hrvatska na svemu što su učinile kako bi čabarski osnovnoškolci obogatili svoje uspomene današnjim lijepo provedenim danom. Nakon podjele lunch paketa učenici su posjetili Svetište Majke Božje Trsatske te Trsatsku gradinu, a nakon toga prošetali riječkim Korzom.

U kasnim poslijepodnevnim satima, prepuni pozitivnih dojmova, vratili su se svojim kućama.

Ingrid Žorž, prof.

IMG-5617.JPG (2.98 MB)