07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

« Prosinac 2018 »

Terenska nastava u Karlovcu
Autor: Sanja Klarić, 27. 11. 2018.

Dana 16. 11. 2018. godine učenici 5. i 8. razreda naših škola odradili su terensku nastavu  posjetivši  grad Karlovac.

Upoznali smo raspored prostorija i pravila ponašanja u kazalištu „Zorin dom“  te gledali zabavnu i raspjevanu predstavu „Jaje“  Zlatka Krilića. Bilo je vrlo edukativno  jer smo saznali za mnogo novih životinjskih vrsta koje se liježu iz jajeta.

Naša edukacija nastavila se na području stare jezgre Karlovca, u  Dubovcu,  gdje smo se kroz predavanje mons. Antuna Sente ml.  prisjetili povijesnih činjenica o dolasku Hrvata te gradnji Nacionalnog svetišta sv. Josipa kao zaštitnika Hrvata.

Kako Karlovac počiva na četiri rijeke, posjetili smo jedan od poznatijih europskih slatkovodnih akvarija pod imenom „Aquatica“. Pod stručnim vodstvom upoznali smo floru i faunu od izvora do ušća slatkovodnih rijeka te rijetke vrste riba koje se nalaze samo u hrvatskim rijekama.

Karlovac je grad koji je prilično stradao u Domovinskom ratu i gdje se nalazila crta razgraničenja, točnije u predjelu Turanj. Na povratku kućama posjetili smo Muzej Domovinskog rata koji je podignut u spomen na razaranje grada.

Bilo nam je zabavno, edukativno i veselo uz pratnju naših učiteljica Ivane Šeremet i Ane Rendulić.

Izvor: Ana Rendulić i Ivana Šeremet