18.02.2020. 14:03
HITNO Najava radova – HAC – Splitsko-dalmatinska zupanija – 18.02.2020.
Postovani korisnici, Danas 18.02.2020. izmedju 15:00 i 15:30 sati, uslijed hitnih sanacijskih radova HAC-a na trasi Sibenik-Split doci ce do prekida mrezne povezanosti ustanova clanica CARNET-a na podrucju Splitsko-dalmatinske zupanije. ... The post HITNO Najava radova – HAC – Splitsko-dalmatinska zupanija – 18.02.2020. appeared first on CARNET .

13.02.2020. 12:15
Istraživanje tržišta: nabava prijenosnih računala – faza 2
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave opreme za opremanje dijela nastavnika u školama – faza 2 (prijenosnih računala za nastavno osoblje, isporuke na lokacije ... The post Istraživanje tržišta: nabava prijenosnih računala – faza 2 appeared first on CARNET .

« Veljača 2020 »

Dan znanosti
Autor: Sanja Križ, 9. 4. 2019.

9. travnja smo u prostorima PŠ Tršće održali Dan znanosti. Ta, već tradicionalna manifestacija, približava znanost i znanstveni način razmišljanja široj publici, a glavni predavači su učenici. Ovogodišnja tema bila je "Boje". Što su sve učenici, vođeni svojim mentorima, prezentirali na Danu znanosti, pročitajte u nastavku.

Mirela Radošević, Sanja Križ: Colours and shapes

Kroz Kahoot! kviz, igru „Memory“, križaljke, osmosmjerke i kriptograme posjetitelji su mogli provjeriti poznavanje naziva za boje i oblike na engleskom jeziku, a kroz igre su ih vodili učenici PŠ Tršće.

Tina Malnar: Šareni pokusi

Učenici PŠ Tršće izradili su pravi, pravcati vulkan! Prikazali su mnoštvo šarenih pokusa za koje je potrebna samo dobra volja i poneka stvar iz kuhinje!

Ana Rendulić: Glazbena duga

Svirati se ne mora samo prema notama, može se i prema bojama! Učenici MŠ Čabar su posjetitelje podučili sviranju na boomweckersima. Svirala se raznolika glazba: Oda radosti, Ghostbusters, Rolling in the deep…

Vilma Žagar: Izražavanje boja u hrvatskom jeziku

Učenici PŠ Gerovo upoznali su nas s čarobnim svijetom hrvatskog jezika. Istražili su kako se u hrvatskom jeziku izražavaju boje i koja sve značenja nazivi za boje mogu imati.

Davorka Janeš: Čarobnjak boja

U kratkoj predstavi, učenici PŠ Prezid su objasnili razliku između osnovnih i izvedenih boja te prikazali kako od crvene, žute i plave dobivamo narančastu, zelenu i ljubičastu boju. Tako izmiješanim bojama, posjetitelji su mogli slikati vlastite šarene slike.

Martina Ožbolt: Matematika u boji

Učenici PŠ Prezid osmislili su niz zabavnih zadataka – bojalica u kojima su posjetitelji mogli provjeriti svoje matematičke vještine.

Tanja Šebalj-Kocet: Oživimo boje na slikama

S osnovama programiranja u Schratchu upoznali su nas učenici MŠ Čabar. Uz njihovo vodstvo, oživjeli smo boje na fotografijama. Posjetitelji su naučili kako jednostavnim algoritmom mijenjati efekte boja na slikama tako da one izgledaju kao animacija ili optička iluzija.

Helena Bernardka Rant Malnar: Kriptična obojenost

Učenice PŠ Gerovo prezentirale su što je to kriptična obojenost ili kamuflaža. Izradile su prekrasne plakate na kojima su posjetitelji tražili (Ne nužno i našli!) životinje koje su se svojim izgledom stopile s okolinom.