20.11.2020. 16:11
CARNET-ov Nacionalni CERT sudjelovao je u jednoj od najpoznatijih i najvećih NATO-ovih vježbi u području kibernetičke obrane - ,,Cyber Coalition 2020", koja se održala od 16. do 20. studenoga. Iako ... The post CARNET-ov Nacionalni CERT sudjelovao u najvećoj NATO-ovoj vježbi jačanja kibernetičke sigurnosti appeared first on CARNET .

14.11.2020. 11:01
INFO Ponovno uspostavljena primarna veza izmedju Zagreba i Osijeka
Postovani, Prekid je saniran te mrezni promet izmedju Zagreba i Osijeka opet ide punim kapacitetom. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center – NOC) Odjel mrezne infrastrukture Hrvatska ... The post INFO Ponovno uspostavljena primarna veza izmedju Zagreba i Osijeka appeared first on CARNET .

« Studeni 2020 »

Sedmaši iz Prezida na terenskoj nastavi u Rijeci
Autor: Dunja Mačkić Vančina, 20. 6. 2019.

Učenici sedmog razreda  PŠ Prezid te učenici drugog razreda SŠ „Vladimir Nazor“ Čabar u pratnji profesorice Dunje Mačkić Vančina,  17. svibnja 2019. godine bili su na terenskoj nastavi u Rijeci.

Posjetili su  Peek&Poke -muzej  informatike sa stalnim izložbenim postavom starih računala i informatičke tehnologije. Voditelj muzeja upoznao je učenike o nastanku muzeja i njegovim izlošcima. Najzanimljivije je bilo igranje video igara  na konzolama koje su bile starije od samih igrača.

Zatim  su posjetili Prirodoslovni muzeju u Rijeci. Šetnjom muzejom ponovili su i oplemenili  nastavne sadržaje iz biologije i kemije. Uz stručno vodstvo gospođe Marte Blažević upoznali su morski svijet Jadrana, a zatim aktivno sudjelovali u Radionici o morskim mačkama.

Upoznali su životne navike, anatomiju  i tehniku sekcije morske mačke.

U dvorištu muzeja nakon okrijepe prošetali su Botaničkim vrtom i upoznali ljekovito bilje koje su koristili stari Rimljani.

Emotivno ispunjeni novim iskustvom sa željom za novim spoznajama vratili su se svojim obiteljima.

Više fotografija pogledajte u Fotogaleriji.