01.07.2020. 12:49
CARNET-u dodijeljeno priznanje ,,Izvrsnost u izazovima"
Hrvatskoj akademskoj i istraživačkoj mreži - CARNET dodijeljeno je priznanje ,,Izvrsnost u izazovima" za kvalitetno upravljanje zaposlenicima u nepredvidljivim okolnostima. Riječ je o projektu koji je krajem travnja pokrenula tvrtka ... The post CARNET-u dodijeljeno priznanje ,,Izvrsnost u izazovima" appeared first on CARNET .

26.06.2020. 21:03
HITNO Prekid mrezne povezanosti – Brodsko-posavska zupanija
Postovani korisnici, Danas oko 18:10 sati, uslijed problema u mrezi pruzatelja usluge OiV d.o.o., doslo je do prekida mrezne povezanosti ustanova clanica CARNET-a na podrucju Brodsko-posavske zupanije. U ovom trenutku ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti – Brodsko-posavska zupanija appeared first on CARNET .

knjiznica na daljinu.docx

« Srpanj 2020 »

Autor: Iva Cvijetić Kovačević, 11. 11. 2019.

U sklopu nastave Engleskog jezika u matičnoj školi u Čabru, obilježen je Halloween (Noć vještica), prilikom čega su se učenici upoznali s porijeklom toga dana. Pogledajte njihove uratke...

Iako se taj običaj smatra američkim, Halloween ima svoje korijene u irskoj kulturi. Naime, Irci su, migracijom u Ameriku, sa sobom donijeli i svoje keltske običaje, a jedan od njih je i Halloween. Slavili su 31. listopada,dan prije Svih svetih (All Saints' Day) koji se prije nazivao All Hallows' Day, po čemu je Halloween i dobio svoje ime.

Razlog slavljenja leži u vjerovanju da se te noći duše mrtvih miješaju sa živima. U nastojanju da ih učine sretnima i zadovoljnima, Kelti su ostavljali hranu – voće i orašaste plodove, te su ih nastojali otjerati vatrom i ružnim maskama.

Halloween je kao i svaki drugi dan – prilika za zabaviti se, što su učenici i učinili tijekom izrade panoa.