27.11.2020. 14:19
Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi istraživanje tržišta za potrebe nabave Usluge organizacije događanja za projektne dionike. U svrhu istraživanja tržišta CARNET objavljuje sljedeće dokumente: Prilog 1. Specifikacija ... The post Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike appeared first on CARNET .

26.11.2020. 15:13
Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .

« Studeni 2020 »

Autor: Iva Cvijetić Kovačević, 11. 11. 2019.

U sklopu nastave Engleskog jezika u matičnoj školi u Čabru, obilježen je Halloween (Noć vještica), prilikom čega su se učenici upoznali s porijeklom toga dana. Pogledajte njihove uratke...

Iako se taj običaj smatra američkim, Halloween ima svoje korijene u irskoj kulturi. Naime, Irci su, migracijom u Ameriku, sa sobom donijeli i svoje keltske običaje, a jedan od njih je i Halloween. Slavili su 31. listopada,dan prije Svih svetih (All Saints' Day) koji se prije nazivao All Hallows' Day, po čemu je Halloween i dobio svoje ime.

Razlog slavljenja leži u vjerovanju da se te noći duše mrtvih miješaju sa živima. U nastojanju da ih učine sretnima i zadovoljnima, Kelti su ostavljali hranu – voće i orašaste plodove, te su ih nastojali otjerati vatrom i ružnim maskama.

Halloween je kao i svaki drugi dan – prilika za zabaviti se, što su učenici i učinili tijekom izrade panoa.