27.11.2020. 14:19
Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi istraživanje tržišta za potrebe nabave Usluge organizacije događanja za projektne dionike. U svrhu istraživanja tržišta CARNET objavljuje sljedeće dokumente: Prilog 1. Specifikacija ... The post Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike appeared first on CARNET .

26.11.2020. 15:13
Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .

« Studeni 2020 »

Prvo mjesto na 3. kolu mBot lige
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 24. 2. 2020.

Dana 21. veljače 2020. u popodnevnim satima u Prvoj osnovnoj školi u Ogulinu održano je 3. kolo mBot lige gdje su naši učenici izmjerili svoje znanje u programiranju mBota s učenicima iz regije Ogulin (Ogulin i škole u Ličko-senjskoj županiji) te prema osvojenim bodovima zaslužili 1. mjesto. Čestitamo Dariju Turku, Davidu Kovaču i Antoniju Veselu što su nas odlično predstavili i nadamo se ulasku u finale natjecanja kada će im se pridružiti i učenik Andrija Janeš.

U ovoj školskoj godini Croatian Makers liga se održava pod temom “Putovanje svemirom”.

Natjecatelji programiraju robote koji predstavljaju svemirske letjelice te se susreću sa zadacima i poteškoćama u lansiranju, putovanju svemirom, prolaskom kroz polja asteroida, posjetu svemirskoj postaji te dolaskom na drugi planet.

U ovom projektu sudjeluje preko 550 ustanova (škola i udruga). Ove godine našu školu predstavljaju učenici:

• Andrija Janeš, 8. razred Gerovo,
  • Dario Truk, 8. razred Prezid,
  • David Kovač, 8. razred Prezid i
  • Antonio Vesel, 7. razred Prezid.