01.07.2020. 12:49
CARNET-u dodijeljeno priznanje ,,Izvrsnost u izazovima"
Hrvatskoj akademskoj i istraživačkoj mreži - CARNET dodijeljeno je priznanje ,,Izvrsnost u izazovima" za kvalitetno upravljanje zaposlenicima u nepredvidljivim okolnostima. Riječ je o projektu koji je krajem travnja pokrenula tvrtka ... The post CARNET-u dodijeljeno priznanje ,,Izvrsnost u izazovima" appeared first on CARNET .

26.06.2020. 21:03
HITNO Prekid mrezne povezanosti – Brodsko-posavska zupanija
Postovani korisnici, Danas oko 18:10 sati, uslijed problema u mrezi pruzatelja usluge OiV d.o.o., doslo je do prekida mrezne povezanosti ustanova clanica CARNET-a na podrucju Brodsko-posavske zupanije. U ovom trenutku ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti – Brodsko-posavska zupanija appeared first on CARNET .

knjiznica na daljinu.docx

« Srpanj 2020 »

Održavanje nastave na daljinu
Autor: SILVANA Šebalj-Mačkić, 13. 3. 2020.

Radi prevencije i zaustavljanja širenja korona virusa, redovna nastava u osnovnim školama se obustavlja od ponedjeljka 16.3.2020. godine na dva tjedna.

Osnovna škola „Petar Zrinski“ Čabar započet će s održavanjem nastave na daljinu. Prethodnih dana obavljena je  priprema za ovakav rad  (virtualna zbornica i virtualni razredi, TEAMS sustav) i učitelji pripremaju sadržaje koje će slati učenicima svakodnevno.

Učitelji i svi ostali djelatnici škole dolaze na posao redovito, prema rasporedu.

Mogućnosti za učenike i učitelje:

Ministarstvo znanosti i obrazovanja će u suradnji s Hrvatskom radiotelevizijom na 3. programu HRT za učenike razredne nastave organizirati nastavu svaki dan u programu pod nazivom Škola na Trećem, prema rasporedu koji će se objavljivati na stranicama MZO-a, Škole za život i stranicama Carneta.

Raspored „Škola na trećem“:

razred

termin

1. razred OŠ

8 – 10 h

2. razred OŠ

10 – 12.30 h

3. razred OŠ

13 – 16 h

4. razred OŠ

Prvi dan emitiranja  bit će u ponedjeljak 16. ožujka 2020. godine.

Osim sadržaja na HRT 3, svi učitelji razredne nastave će dogovarati rad s učenicima i biti u kontaktu s njima i, prema potrebi, s roditeljima.

Svi predmetni učitelji će  pripremati vlastite sadržaje i organizirati suradnju u svojim virtualnim razredima (pripreme su odrađene i učenici upućeni).

Razrednici  će svaki radni dan u „virtualnim razredima“ podsjetiti učenike na dnevni raspored i uputiti ih na sadržaje potrebne za ostvarivanje nastave taj dan. Predmetni nastavnici trebaju davati i upute oko korištenja materijala u udžbenicima, radnim bilježnicama te samostalnog rada učenika.

Učenici trebaju imaju  jasne domaće zadaće kako bi se mogao pratiti njihov rad.

Prisustvovanje učenika nastavi prati se kroz njihove aktivnosti u „virtualnom razredu“ .

Savjetnici AZOO i ASOO pratit će aktivnosti nastavnika i pružati podršku u njihovim aktivnostima.

Mentori u Školi za život kontinuirano će raditi na izradi novih digitalnih sadržaja te po potrebi davati podršku nastavnicima u izradi vlastitih materijala, osmišljavanju dodatnih materijala te dodatnih aktivnosti koje učenici izrađuju samostalno.

Učiteljima će kontinuirano davati povratne informacije učenicima različitim metodama vrednovanja kao učenje i vrednovanja za učenje, a vrednovanje naučenog za sada nije obavezno.

Sve obavijesti  će se objavljivati na stanicama MZO-a, CARNET-a, Škole za život, Agencije za odgoj i obrazovanje, Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih.

Potpora predmetnim nastavnicima pružat će se u odgovarajućim predmetnim virtualnim učionicama na Loomenu u kojima se provode redovite edukacije za Školu za život.

Zahvaljujemo svima na razumijevanju i suradnji.