27.11.2020. 14:19
Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi istraživanje tržišta za potrebe nabave Usluge organizacije događanja za projektne dionike. U svrhu istraživanja tržišta CARNET objavljuje sljedeće dokumente: Prilog 1. Specifikacija ... The post Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike appeared first on CARNET .

26.11.2020. 15:13
Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .

« Studeni 2020 »

Projekt pod nazivom „Sufinanciranje troškova školske prehrane za djecu koja žive u siromaštvu ili su u riziku od siromaštva u školskoj godini 2019./2020“.
Autor: SILVANA Šebalj-Mačkić, 18. 3. 2020.

Poštovani roditelji,

primili smo obavijest od Primorsko-goranske županije da Zaklada „Hrvatska za djecu“ sufinancira troškova školske prehrane djece za oba polugodišta školske godine 2019./2020. u sklopu projekta pod nazivom „Sufinanciranje troškova školske prehrane za djecu koja žive u siromaštvu ili su u riziku od siromaštva u školskoj godini 2019./2020“.

Uvjeti financiranja su:

(i)            sufinanciranje troškova školske prehrane u školskoj godini 2019./2020. za svu djecu koja žive u siromaštvu ili su u riziku od siromaštva čiji roditelji/skrbnici dokažu ispunjavanje propisanih uvjeta

(ii)           sufinancira se 1 školski obrok dnevno po djetetu u iznosu od 5,50 kn (pet kuna i pedeset lipa) –ukupno 5,50 kn/dijete za svaki nastavni dan školske godine 2019./2020. Slijedom navedenog, roditelji koji su sami financirali školsku prehranu od početka školske godine 2019./2020. do potpisivanja ugovora imaju pravo ostvariti proporcionalni povrat novaca za dosad ostvarene troškove sukladno naprijed izloženom modelu. Roditelji koji nisu imali takve troškove mogu od dana potpisa ugovora do kraja školske godine 2019./2020. ostvariti pravo na sufinanciranje po naprijed izloženom modelu ukoliko dokaznom dokumentacijom dokažu da ispunjavaju propisane uvjete

(iii)          sufinanciranje će se osigurati za djecu koja žive u siromaštvu ili su u riziku od siromaštva kada su ispunjeni sljedeći uvjeti:

-     dijete je polaznik obveznog osnovnoškolskog obrazovanja u javnoj osnovnoj školi osnivač koje je javno tijelo, a koja se nalazi na području jedinice područne (regionalne) samouprave iz točke I. ove Odluke. Iz navedenog proizlazi da je dijete polaznik jednog od 8 (osam) razreda osnovne škole koja je u nadležnosti nekog od naprijed spomenutih osnivača javnih osnovnih škola, pri čemu osnovna škola ne može biti privatna i/ili bilo koja druga škola za pohađanje koje se plaća školarina

-     mjesečni prihod kućanstva u kojem živi dijete ne iznosi više od 2.000,00 kn (dvije tisuće kuna i nula lipa) po članu zajedničkog kućanstva u razdoblju od 01.01.2019. do 31.12.2019.

-     dijete je iz obitelji koja je korisnik prava na doplatak za djecu.

Dokumentacija kojom se dokazuje ispunjavanje uvjeta iz potonje točke:

-     potvrda o pohađanju osnovne škole, potpisana i ovjerena od strane odgovorne osobe (ravnatelj osnovne škole), koja uključuje sve osnovne osobne podatke o djetetu -  zatražite je e-mailom ured@os-pzrinski-cabar.skole.hr ili telefonom u tajništvu škole (821-147).

-     potvrda nadležne Porezne uprave o visini dohotka i primitaka za razdoblje 01.01.2019. do 31.12.2019.- možete zatražiti preko sustava e-Građanin za više informacija nazovite telefon 310-464 (Poreznu uprava, Područni odjela Rijeka, Ispostava Čabar).

-     izjava koju potpisuje roditelj/skrbnik, prema predlošku koji dostavi Zaklada - šaljemo u privitku dopisa, pošaljite e-mailom na adresu škole.

Sukladno navedenom traženu dokumentaciju dostavite na e-mail adresu škole ured@os-pzrinski-cabar.skole.hr do najkasnije 19. ožujka 2020. godine.