15.10.2020. 13:53
Projekt e-Škole dobitnik nagrade Europske komisije - RegioStars
Svečana dodjela nagrada održala se sinoć u Bruxellesu u okviru Europskog tjedna regija i gradova, slaveći izvanredne projekte kohezijske politike iz cijele Europe, kao i  pilot-projekt e-Škole koji je osvojio ... The post Projekt e-Škole dobitnik nagrade Europske komisije - RegioStars appeared first on CARNET .

14.10.2020. 15:00
HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Varazdinske zupanije
Postovani, Uslijed prekida opskrbe elektricnom energijom nasih uredjaja u zupanijskom cvoristu u Varazdinu, doslo je do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju Varazdinske zupanije. Za sad jos nismo dobili ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Varazdinske zupanije appeared first on CARNET .

« Listopad 2020 »

Film svima svugdje krenuo u online turneju!
Autor: KSENIJA PETELIN, 16. 9. 2020.

Nakon prvog izdanja projekta Film svima svugdje, ekstenzije projekta Film svima, u kojem smo posjetili Moje mjesto pod suncem, udruge Centar za kulturu dijaloga, epidemiološke mjere su nam definirale da daljnja gostovanja provodimo u online obliku. Tako je prva stanica online turneje bila Osnovna škola „Petar Zrinski“ Čabar gdje su nas u ponedjeljak, 14.9.2020. ugostili drugašići, njigova učiteljica Sanda Štimac i pedagoginja Ksenija Petelin.

Gledali smo Ježevu kuću redateljice Eve Cvijanović (Bonobostudio, National Film Board) iz 2017. koji je dobio svoj prijevod i prilagodbu za gluhe i nagluhe osobe u sklopu Film svima 2018. zahvaljujući tumačici i prevoditeljici hrvatskog znakovnog jezika, Ivoni Križić iz Udruge gluhih i nagluhih Primorsko-goranske županije te Sari Salamon i Ani Jurčić iz Filmaktiva koje su zaslužne za snimanje i montažu snimke prijevoda te izradu prilagođenog titla. Osim gledanja filma, učili smo i o medijskoj kulturi i inkluzivnim kulturnim praksama te se upoznali s osnovama hrvatskog znakovnog jezika i dvoručne abecede.

Zahvaljujemo Kseniji Petelin, pedagoginji Osnovne škole „Petar Zrinski“ Čabar na divnoj suradnji :)

Projekt Film svima svugdje provodi se zahvaljujući podršci Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske kroz program Razvoj publike 2020.

Voditeljica projekta: Maja Ogrizović