27.11.2020. 14:19
Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi istraživanje tržišta za potrebe nabave Usluge organizacije događanja za projektne dionike. U svrhu istraživanja tržišta CARNET objavljuje sljedeće dokumente: Prilog 1. Specifikacija ... The post Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike appeared first on CARNET .

26.11.2020. 15:13
Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .

« Studeni 2020 »

Svjetski tjedan svemira
Autor: MIRELA RADOŠEVIĆ, 29. 10. 2020.

Svjetski tjedan svemira obilježava se od 4.-10.listopada. Učenici 6.razreda područnih škola Tršće i Prezid obilježili su Svjetski tjedan svemira (World Space Week) na nastavi prirode i engleskog jezika.

Aktivnosti su provedene na nastavi prirode i engleskog jezika u periodu od 5. do 16. listopada. Tijekom prirode, pričali smo o tehnologiji koja je imala veliku važnost u otkrivanju tijela u svemiru, upoznali organizaciju svemira i osnovne značajke Sunčevog sustava te izradili modele od papira ili recikliranog materijala, uvažavajući veličinske odnose planeta te njihovu udaljenost od Sunca i boju površine planeta. Na nastavi engleskog jezika, učenici su obradili vokabular vezan uz temu svemir, učili definirati pojmove svojim riječima, te kao rezultat izradili križaljke i osmosmjerke, koje su potom rješavali.

Uradci su bili vrlo kreativni, a učenici jako motivirani. Aktivno su poticali razmjenu ideja, razmišljanja i znanja s drugima u razredu kako bi uspješno izvršili zadatke.

Fotografije vrijednih šestaša sa nastave engleskog jezika i prirode možete vidjeti niže.

Helena Bernardka  Rant Malnar, Mirela Radošević i Marina Vesel