14.06.2021. 15:04
INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju sjeverne Hrvatske
Postovani, Danas od 12:00 sati ponovno je uspostavljena mrezna povezanost prema CARNET cvoristima u: Krapini, Cakovcu i Varazdinu. Do problema s mreznom povezanosti je doslo zbog prekida medjugradske optike. Ne ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju sjeverne Hrvatske appeared first on CARNET .

14.06.2021. 12:04
HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju sjeverne Hrvatske
Postovani, Danas od 09:00 sati CARNET NOC biljezi prekid mrezne povezanosti prema CARNET cvoristima u: Krapini, Cakovcu i Varazdinu. Uslijed prekida u ispadu je mrezna povezanost ustanova clanica na podrucju ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju sjeverne Hrvatske appeared first on CARNET .

Sigurnost na mreži

Kroz nastavu informatike i drugih predmeta promičemo sigurno ponašanje na mreži i na internetu.

Pet za net

CSI - Centar za sigurniji internet

« Lipanj 2021 »

Noć knjige
Autor: Vilma Žagar, 23. 4. 2021.

U Godini čitanja mnogobrojnim i raznovrsnim aktivnostima s ciljem poticanja čitanja i ljubavi prema knjizi obilježava se Svjetski dan knjige i Noć knjige. Naši učenici pišu preporuke za čitanje knjige koja im je najdraža, biraju omiljene književne likove, pišu pjesme i sastavke o čitanju i važnosti čitanja, ilustriraju i rade stripove.

Evo nekoliko zanimljivih prijedloga:

Antonija Belečetić, 6. razred Prezid

Moj izbor knjige za čitanje je Trojica u Trnju koju je napisao Pavao Pavličić. To je zanimljiva, avanturistička knjiga. Nju se može posuditi kao lektiru ili izbornu knjigu.

Pročitajte je i zavirite u nove pustolovine.

Vlado Belečetić, 6. razred Prezid

Emili Vrtar, 4. razred Čabar

Preporuke za čitanje

• Ključić oko vrata  knjiga je koja mi se najviše sviđa zato jer je Maja  samostalna kroz brojne avanture s prijateljima.

Tena Malnar

• Pale sam na svijetu  jako je zabavna knjiga jer je Pale svugdje putovao.

Magdalena Štanfelj

• Družba Pere Kvržice  ima zanimljive likove i događaje pa bih je svima preporučio.

Matija Čop

• Duh u močvari mi je najljepša zato jer volim kada je puno pustolovina u knjizi.

Nino Malnar

• Ružno pače je Andersenova bajka i najviše mi se sviđa zbog sretnog završetka kada pačičeva majka nađe svoje dijete.

Alex Šestan

• Čudnovate zgode šegrta Hlapića odabrao sam zato jer je Hlapić bio jako pametan i na kraju djela su se oženili on i Gita i dobili djecu.

Mihael Klepac

• Maca papučarica najviše mi se sviđa zato jer je djeci popravila i isplela čarape.

Luna Štimac

• Bijeli jelen je moj izbor jer knjiga govori o šumi, prijateljstvu, zajedničkom druženju i hrabrosti Bijelog jelena.

Edin Suljić

• Bambi zato jer su mi životinje drage i volim šumu.

Kira Dragojević, Kiara Kovačević

• Miševi i mačke naglavačke zbirka je šaljivih i zabavnih pjesama i zato mi se sviđa.

Jelena Križ

• Ezopove basne su mi najbolje zato jer su kratke, poučne i na kraju uvijek imaju pouku.

David Seretin

• Za svoju knjižničnu ljekarnu  odabrala bih knjigu U bolnici. Ova knjiga mi je zanimljiva jer su se meni dogodili isti događaji dok sam bila u bolnici.

Tina Malnar

• Tri praščića su mi najljepša priča zato jer su praščići nadmudrili vuka.

Borna Lipovac