14.06.2021. 15:04
INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju sjeverne Hrvatske
Postovani, Danas od 12:00 sati ponovno je uspostavljena mrezna povezanost prema CARNET cvoristima u: Krapini, Cakovcu i Varazdinu. Do problema s mreznom povezanosti je doslo zbog prekida medjugradske optike. Ne ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju sjeverne Hrvatske appeared first on CARNET .

14.06.2021. 12:04
HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju sjeverne Hrvatske
Postovani, Danas od 09:00 sati CARNET NOC biljezi prekid mrezne povezanosti prema CARNET cvoristima u: Krapini, Cakovcu i Varazdinu. Uslijed prekida u ispadu je mrezna povezanost ustanova clanica na podrucju ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju sjeverne Hrvatske appeared first on CARNET .

Sigurnost na mreži

Kroz nastavu informatike i drugih predmeta promičemo sigurno ponašanje na mreži i na internetu.

Pet za net

CSI - Centar za sigurniji internet

« Lipanj 2021 »

Ruksak (pun) kulture i hrvatski književnik Ivica Prtenjača u PŠ Prezidu
Autor: Vilma Žagar, 24. 5. 2021.

Razveselila nas je vijest da se umjetničko-edukativni program Ruksak (pun) kulture ove godine održava i u našoj školi, a prijavili smo Područnu školu u Prezidu.

Projekt Ruksak (pun) kulture jedinstveni je kulturno-edukativni program na državnoj razini koji zajednički provode Ministarstvo kulture i Ministarstvo znanosti i obrazovanja kao dopunski program potpore kurikulumu u vrtićima, osnovnim i srednjim školama.

Cilj programa je kreativno obrazovanje učenika i omogućavanje pristupa svim vrstama umjetnosti i kulture. U ovim posebnim vremenima nedostaje nam takvih sadržaja i rado smo ugostili značajnog hrvatskog pjesnika i pisca Ivicu Prtenjaču.

Učenicima viših razreda održao je zanimljivu i motivirajuću radionicu o čitanju, pričama, knjigama  i pisanju kratke priče. Učenici su se aktivno uključili i okušali se i sami u stvaranju priče. Bilo je lijepo, korisno i poticajno.

Zahvaljujemo gospodinu Ivici Prtenjači na zanimljivoj radionici.