15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

« Studeni 2018 »

IZLOŽBA IGRAČAKA "IGRAČKOM DO DJEČJEG OSMIJEHA"
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 21. 2. 2017.

U našoj školi, dana 21.2.2017., održano je svečano otvorenje putujuće izložbe igračaka djece Europe pod nazivom „Igračkom do dječjeg osmijeha“. Zahvaljujući opatijskom društvu "Naša djeca" i našoj pedagogici Kseniji Petelin imamo priliku vidjeti posebnu zbirku igračaka iz cijeloga svijeta.

"Izložene igračke nostalgična su zbirka koja podsjeća na djetinjstvo u davnim vremenima kada su se djeci ručno izrađivale od prirodnih materijala i kupovale na sajmovima, a specifične su za djetinjstvo u svakoj od europskih zemalja.

Tako se u ovoj vrijednoj i bogatoj zbirci igračaka, u vlasništvu Društva „Naša djeca“ Opatija ujedno i inicijatora ove izložbe, mogu pronaći tradicionalne drvene i gumene hrvatske igračke, irsko puhalo dobiveno na poklon od Irske ambasade, drveni Puppentheater  poklonjen od strane visokih bečkih dužnosnika ili ručno izrađene lutke od vune dobivene od djece iz Rumunjske.

Igračke su vrijedno skupljali forumaši iz Dječjeg foruma Opatije i Lovrana još prije desetak godina, a tu tradiciju nastavile su i današnje generacije Dječjih foruma." (izvor: Društvo "Naša djeca" Opatija)

Na otvorenju izložbe u Čabru sve prisutne pozdravili su najmlađi učenici svojim glazbeno-scenskim nastupom, a stariji učenici imali su priliku pročitati svoje radove na domaćem govoru, tematski vezane uz igru i igračke.

Izložba je smještena u prostoriji nekadašnje gradske knjižnice, ispod sportske dvorane u našoj školi i trajat će mjesec dana.