20.11.2017. 10:17
CARNet i Algebra potpisali Ugovor o nabavi usluge izrade obrazovnih sadržaja i provedba edukacija u sklopu projekta ''e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)''
U srijedu, 15. studenoga 2017. godine potpisan je “Ugovor o nabavi usluge izrade obrazovnih sadržaja i provedba edukacija u sklopu projekta ''e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)''.

17.11.2017. 11:45
Danas se obilježava 25. rođendan interneta u Republici Hrvatskoj
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu i Središnji državni ured za razvoj digitalnog društva u petak, 17. studenoga 2017. godine obilježavaju 25 godina interneta u Republici Hrvatskoj. Svečanost se održava pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske i Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.

Ukupno: 203147
« Studeni 2017 »

IZLOŽBA IGRAČAKA "IGRAČKOM DO DJEČJEG OSMIJEHA"
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 21. 2. 2017.

U našoj školi, dana 21.2.2017., održano je svečano otvorenje putujuće izložbe igračaka djece Europe pod nazivom „Igračkom do dječjeg osmijeha“. Zahvaljujući opatijskom društvu "Naša djeca" i našoj pedagogici Kseniji Petelin imamo priliku vidjeti posebnu zbirku igračaka iz cijeloga svijeta.

"Izložene igračke nostalgična su zbirka koja podsjeća na djetinjstvo u davnim vremenima kada su se djeci ručno izrađivale od prirodnih materijala i kupovale na sajmovima, a specifične su za djetinjstvo u svakoj od europskih zemalja.

Tako se u ovoj vrijednoj i bogatoj zbirci igračaka, u vlasništvu Društva „Naša djeca“ Opatija ujedno i inicijatora ove izložbe, mogu pronaći tradicionalne drvene i gumene hrvatske igračke, irsko puhalo dobiveno na poklon od Irske ambasade, drveni Puppentheater  poklonjen od strane visokih bečkih dužnosnika ili ručno izrađene lutke od vune dobivene od djece iz Rumunjske.

Igračke su vrijedno skupljali forumaši iz Dječjeg foruma Opatije i Lovrana još prije desetak godina, a tu tradiciju nastavile su i današnje generacije Dječjih foruma." (izvor: Društvo "Naša djeca" Opatija)

Na otvorenju izložbe u Čabru sve prisutne pozdravili su najmlađi učenici svojim glazbeno-scenskim nastupom, a stariji učenici imali su priliku pročitati svoje radove na domaćem govoru, tematski vezane uz igru i igračke.

Izložba je smještena u prostoriji nekadašnje gradske knjižnice, ispod sportske dvorane u našoj školi i trajat će mjesec dana.