23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

« Veljača 2018 »

Učenici naše škole sudjelovali su na matematičkom natjecanju "Ekipa za 5+" u Puli
Autor: Sanja Križ, Elen Markovčić, 11. 5. 2017.

Učenici Jan Kocet i Marko Žagar iz Čabra, Andrija Janeš i Patricija Urbanc iz Gerova, Nikolina Lautar i Isabela Turk iz Tršća, te Petar Ule i Jan Tonchia iz Prezida, u pratnji učiteljica Sanje Križ i Elen Markovčić, sudjelovali su na 12. Festivalu matematike u Puli, 5.5.2017. godine.

U sklopu 12. Festivala matematike u Puli održano je ekipno natjecanje "Ekipa za 5+" na kojem je sudjelovalo 175 ekipa osnovnih i srednjih škola, Centara izvrsnosti i E-učionica, 700 učenika iz cijele Hrvatske.

Učenici ekipno rješavaju većinom problemske matematičke zadatke, a cilj samog natjecanja je popularizacija matematike.

Natjecanje se odvijalo u kategorijama PIKO (učenici 3. i 4. razreda osnovnih škola), MIKRO (učenici 5. i 6. razreda osnovnih škola), MEGA (učenici 7. i 8. razreda osnovnih škola) i GIGA (učenici srednjih škola).

Naša škola predstavljena je s dvije ekipe:

MIKRO - Andrija Janeš i Nikolina Lautar, 5. razred
             Jan Kocet i Petar Ule, 6. razred

MEGA - Patricija Urbanc i Isabela Turk, 7. razred
            Marko Žagar i Jan Tonchia, 8. razred

Organizatori festivala, Matematičko društvo "Istra", omogučili su učenicima i mentorima posjet Areni u Puli. Nakon obilaska amfiteatra, u pratnji lokalnog vodiča, učenici i učiteljice prošetali su i samim centrom Pule i upoznali se sa znamenitostima.

Učenici će zasigurno pamtiti ovo natjecanje i posjet Puli jer je bilo vrlo poučno, ali i zabavno.