30.05.2020. 16:00
Započinju prijave kandidata u sustav upisa u srednje škole
U skladu s Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021. prve prijave kandidata u sustav NISpuSŠ započinju 1. lipnja 2020. godine iza 12:00 sati. ... The post Započinju prijave kandidata u sustav upisa u srednje škole appeared first on CARNET .

29.05.2020. 11:51
Istraživanje tržišta: Poziv na sastanak – nabava digitalnih obrazovnih sadržaja
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave digitalnih obrazovnih sadržaja za dio predmeta od 5. do 8. razreda osnovne škole i od 1. do 4. ... The post Istraživanje tržišta: Poziv na sastanak – nabava digitalnih obrazovnih sadržaja appeared first on CARNET .

knjiznica na daljinu.docx

« Lipanj 2020 »

LIDRANO-dodjela priznanja u Rijeci
Autor: INGRID ŽORŽ, 4. 4. 2019.

I ove je školske godine PŠ Tršće sudjelovala je na literarnom dijelu smotre LIDRANO, pisanim uratkom Nike Peršić, učenice 7. razreda, Izlet na Rudnik. Uradak u kojem Nika u obliku dnevničke proze duhovito opisuje svoj uspon na Rudnik nagrađen je na županijskoj razini i predložen za državnu razinu.

Nika i njezina učiteljica hrvatskoga jezika Ingrid Žorž bile su pozvane na svečanu dodjelu priznanja učenicima koji su na županijskoj razini LIDRANO 2019. postigli značajan uspjeh.

U petak, 22.3.2019., krenule su u Rijeku, u društvu ravnateljice OŠ „Petar Zrinski“ Čabar Silvane Šebalj Mačkić, učenice 4. r. SŠ „Vladimir Nazor“ Sare Buneta te profesorice hrvatskoga jezika Danijele Peršić. Dodjela priznanja održana je u Hrvatskom kulturnom domu na Sušaku u 12.00 sati, uz prigodni kulturno-umjetnički program.

Na svečanoj dodjeli  bilo je mnogo učenika i njihovih voditelja iz osnovnih, ali i srednjih škola, a tršćanske učenice (sadašnja i bivša) osjećale su se sretno i ponosno predstavljajući svoje škole. Priznanja im je uručio predsjednik županijskog povjerenstva gospodin

Goran Gračanin.

Ostatak poslijepodneva učenice i njihove voditeljice provele su u šetnji Rijekom, zasluženo uživajući u prekrasnom sunčanom danu i sladoledu.

Nadajmo se se da će se ovakva priča ponoviti i iduće školske godine.

Nika Peršić, 7.razred