01.07.2020. 12:49
CARNET-u dodijeljeno priznanje ,,Izvrsnost u izazovima"
Hrvatskoj akademskoj i istraživačkoj mreži - CARNET dodijeljeno je priznanje ,,Izvrsnost u izazovima" za kvalitetno upravljanje zaposlenicima u nepredvidljivim okolnostima. Riječ je o projektu koji je krajem travnja pokrenula tvrtka ... The post CARNET-u dodijeljeno priznanje ,,Izvrsnost u izazovima" appeared first on CARNET .

26.06.2020. 21:03
HITNO Prekid mrezne povezanosti – Brodsko-posavska zupanija
Postovani korisnici, Danas oko 18:10 sati, uslijed problema u mrezi pruzatelja usluge OiV d.o.o., doslo je do prekida mrezne povezanosti ustanova clanica CARNET-a na podrucju Brodsko-posavske zupanije. U ovom trenutku ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti – Brodsko-posavska zupanija appeared first on CARNET .

knjiznica na daljinu.docx

« Srpanj 2020 »

Projektna nastava o velikim zvijerima u Gorskom kotaru
Autor: Bernardka Helena Rant Malnar, 31. 10. 2019.

U četvrtak 3. listopada učenici 8. razreda iz Gerova u pratnji učiteljice Helene Rant Malnar uputili su se u Delnice da bi u tamošnjoj Osnovnoj školi Ivana Gorana Kovačića prisustvovali promociji edukativne knjižice o divljim životinjama „Živi biseri šume“ autora Mladena Kušeca (fotografije Željke Stipeć).

Na ulazu u PŠ Gerovo  u rujnu ove godine postavljen je didaktički kutak o velikim zvijerima, nastao u okviru Interreg projekta Carnivora Dinarica, u koji je uključen NP Risnjak. Stihovima i slikovnim modelima u stvarnoj veličini predstavljena je biologija i ekologija velikih zvijeri koje žive u goranskim šumama.

Popularni pisac za djecu Mladen Kušec djetinjstvo je proveo u Gorskom kotaru te svojim književnim djelima „Goranove priče“ te “Živi biseri šume“ pokušava doprijeti do djece sa željom da upoznaju svoj zavičaj te neprestano o njemu uče. Kušec je tom prilikom u svome govoru istaknuo: „Šuma je nečiji dom i treba ju paziti i poštovati“.

Na kraju programa pisac nas je obdario autogramom i našoj školi poklonio tri kompleta priča.