15.10.2020. 13:53
Projekt e-Škole dobitnik nagrade Europske komisije - RegioStars
Svečana dodjela nagrada održala se sinoć u Bruxellesu u okviru Europskog tjedna regija i gradova, slaveći izvanredne projekte kohezijske politike iz cijele Europe, kao i  pilot-projekt e-Škole koji je osvojio ... The post Projekt e-Škole dobitnik nagrade Europske komisije - RegioStars appeared first on CARNET .

14.10.2020. 15:00
HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Varazdinske zupanije
Postovani, Uslijed prekida opskrbe elektricnom energijom nasih uredjaja u zupanijskom cvoristu u Varazdinu, doslo je do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju Varazdinske zupanije. Za sad jos nismo dobili ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Varazdinske zupanije appeared first on CARNET .

« Listopad 2020 »

Objavljen članak o međunarodnom istraživanju "School-Based Case Studies"
Autor: MIRELA RADOŠEVIĆ, 6. 7. 2020.

European Schoolnet je krovna obrazovna institucija koja okuplja 34 ministarstava obrazovanja diljem Europe. 2019. godine pokrenut je pilot projekt "School-Based Case Studies" kojeg je za Hrvatsku vodila Mirela Radošević.
Cilj istraživanja je bio formirati grupu učitelja u školi koji će koristiti MOOC tečaj School Education Gateway-a te je na temelju njihovih iskustava analiziran proces učenja i profesionalnog usavršavanja putem MOOC tečajeva, što je prikazano u publikacijama koje su izradili učitelji-voditelji projekta (po državi).
Sam članak je dosupan ovdje: članak

U našoj školi su se projektu, odnosno testnoj skupini, priključili sljedeći učitelji:

Sanda Štimac, Barbara Ožbolt, Tatjana Turk Đuranić, Tanja Šebalj Kocet, Sanja Branišelj Paulin, Sanja Križ, Tina Malnar, Iva Cvijetić Kovačević, Ksenija Petelin, Dunja Mačkić Vančina, Bernarda Helena Rant Malnar i Marina Vesel.

Nakon uvodne radionice, na kojoj su učitelji upoznati s platformom School Education Gateway i eTwinning, te uvoda u sam tečaj, učitelji su uspješno završili odabrani MOOC "Open eTwinning" te sudjelovali u anketama koje su korištene za objedinjavanje rezultata istraživanja.

Rezultat je publikacija o radu hrvatske skupine: https://tiny.cc/sbcs_radosevic

Početkom srpnja, objavljen je članak odobren od strane Europske komisije o radu istraživačke skupine, kojeg možete vidjeti na sljedećoj poveznici: https://www.schooleducationgateway.eu/en/pub/latest/news/using-moocs-in-schools.htm

Pilot projekt nastavlja se i dalje, s naglaskom na uključivanje učitelja van škole provoditelja. Plan rada i nastavak projekta je u izradi.

Hvala svim učiteljima koji su uložili volju i svoje slobodno vrijeme kako bi doprinijeli rezultatima projekta!

Mirela Radošević