27.11.2020. 14:19
Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi istraživanje tržišta za potrebe nabave Usluge organizacije događanja za projektne dionike. U svrhu istraživanja tržišta CARNET objavljuje sljedeće dokumente: Prilog 1. Specifikacija ... The post Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike appeared first on CARNET .

26.11.2020. 15:13
Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .

« Studeni 2020 »

Dorijan Leš na državnom natjecanju iz informatike
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 8. 10. 2020.

Dorijan Leš, učenik 8. razreda PŠ Tršće, dana 5.10.2020. sudjelovao je na državnom natjecanju iz informatike u kategoriji Softverski radovi. Natjecanje se održalo online putem videokonferencije i Dorijan je izvrsno predstavio i obranio pred komisijom svoj rad pod nazivom "Gorski Lazi".

Čestitamo Dorijanu na izvrsnom uspjehu!

Dorijan Leš izradio je svoj program "Gorski Lazi" u programskom alatu Scratch uz mentorstvo učiteljice Tanje Šebalj-Kocet. Došao je na zamisao da bi bilo dobro imati neki program koji bi pomogao gostima imanja Gorski Lazi da prouče što ih sve okružuje i nudi im se, a da za to ne trebaju Internet. Osmislio je program koji će se moći pokretati na računalu ili primjerice na tabletu.

Program „Gorski Lazi“ izrađen je u Scratchu i predstavlja program kojeg mogu koristiti posjetitelji turističkog mjesta Tršća u Gorskom kotaru, a posebno su namjenjeni gostima imanja Gorski Lazi. Gorski Lazi stvoreni su na etno-ekološkom pristupu u turizmu pa to promiče i ovaj program.

Program se sastoji od 4 dijela: upoznavanje mogućnosti koje pruža osebujan apartmanski kompleks Gorskih Laza, proučavanje prirodnih i kulturnih znamenitosti naselja Tršće, edukacija o divljim životinjama u Tršću kroz igre te provjera znanja kroz kviz.

Program je jednostavan za korištenje, namjenjen je djeci i edukativnog i zabavnog je karaktera.

Detaljniji sadržaj programa "Gorski Lazi" možete pročitati u priloženoj dokumentacji.

Dokumentacija_za_softverski_rad_Gorski_Lazi.docx (14.61 MB)