20.11.2017. 10:17
CARNet i Algebra potpisali Ugovor o nabavi usluge izrade obrazovnih sadržaja i provedba edukacija u sklopu projekta ''e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)''
U srijedu, 15. studenoga 2017. godine potpisan je “Ugovor o nabavi usluge izrade obrazovnih sadržaja i provedba edukacija u sklopu projekta ''e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)''.

17.11.2017. 11:45
Danas se obilježava 25. rođendan interneta u Republici Hrvatskoj
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu i Središnji državni ured za razvoj digitalnog društva u petak, 17. studenoga 2017. godine obilježavaju 25 godina interneta u Republici Hrvatskoj. Svečanost se održava pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske i Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.

Ukupno: 203342
« Studeni 2017 »

Pisane provjere znanja
RASPORED PISANIH PROVJERA ZNANJA
TANJA ŠEBALJ KOCET / datum: 16. 10. 2012. 12:56

Pravilnik o ocjenjivanju učenika

Dana 28. rujna 2010. Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa donijelo je novi Pravilnik o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi. Stupanjem na snagu ovog akta prestaje vrijediti stari Pravilnik o načinu praćenja i ocjenjivanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi iz 1995. godine.

Na ovoj stranici, u nastavku, objavljeni su rasporedi pisanih provjera znanja u svim našim školama i za sve razrede kao i cjelokupni pravilnik .

Najvažnijih pet točaka pravilnika o ocjenjivanju:

1. Umjesto najviše tri u jednom će tjednu po novom moći pisati četiri testa, najviše dva u istom danu.

2. Datumi pisanja testova iz svih predmeta učenicima moraju biti poznati na početku polugodišta.

3. Pismene provjere kraće od 15 minuta moraju se najaviti pet dana unaprijed, a ocjene iz njih upisuju se u rubriku bilješke.

4. Uvode se nova pravila za usmeno ispitivanje: nastavnik učenika smije ispitivati najdulje 10 minuta.

5. Nema više informacija za roditelje zadnji tjedan nastave.

U nastavku stranice možete naći cjelokupan Pravilnik o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnim školama kao i  vremenik pismenih provjera znanja.

[OPŠIRNIJE]

Pravilnik o ocjenjivanju učenika

Najvažnijih pet točaka pravilnika o ocjenjivanju:

5. Nema više informacija za roditelje zadnji tjedan nastave.