07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

« Prosinac 2018 »

Pisane provjere znanja
RASPORED PISANIH PROVJERA ZNANJA
TANJA ŠEBALJ KOCET / datum: 16. 10. 2012. 12:56

Pravilnik o ocjenjivanju učenika

Dana 28. rujna 2010. Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa donijelo je novi Pravilnik o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi. Stupanjem na snagu ovog akta prestaje vrijediti stari Pravilnik o načinu praćenja i ocjenjivanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi iz 1995. godine.

Na ovoj stranici, u nastavku, objavljeni su rasporedi pisanih provjera znanja u svim našim školama i za sve razrede kao i cjelokupni pravilnik .

Najvažnijih pet točaka pravilnika o ocjenjivanju:

1. Umjesto najviše tri u jednom će tjednu po novom moći pisati četiri testa, najviše dva u istom danu.

2. Datumi pisanja testova iz svih predmeta učenicima moraju biti poznati na početku polugodišta.

3. Pismene provjere kraće od 15 minuta moraju se najaviti pet dana unaprijed, a ocjene iz njih upisuju se u rubriku bilješke.

4. Uvode se nova pravila za usmeno ispitivanje: nastavnik učenika smije ispitivati najdulje 10 minuta.

5. Nema više informacija za roditelje zadnji tjedan nastave.

U nastavku stranice možete naći cjelokupan Pravilnik o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnim školama kao i  vremenik pismenih provjera znanja.

[OPŠIRNIJE]

Pravilnik o ocjenjivanju učenika

Najvažnijih pet točaka pravilnika o ocjenjivanju:

5. Nema više informacija za roditelje zadnji tjedan nastave.