23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

« Veljača 2018 »

Pisane provjere znanja
RASPORED PISANIH PROVJERA ZNANJA
TANJA ŠEBALJ KOCET / datum: 16. 10. 2012. 12:56

Pravilnik o ocjenjivanju učenika

Dana 28. rujna 2010. Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa donijelo je novi Pravilnik o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi. Stupanjem na snagu ovog akta prestaje vrijediti stari Pravilnik o načinu praćenja i ocjenjivanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi iz 1995. godine.

Na ovoj stranici, u nastavku, objavljeni su rasporedi pisanih provjera znanja u svim našim školama i za sve razrede kao i cjelokupni pravilnik .

Najvažnijih pet točaka pravilnika o ocjenjivanju:

1. Umjesto najviše tri u jednom će tjednu po novom moći pisati četiri testa, najviše dva u istom danu.

2. Datumi pisanja testova iz svih predmeta učenicima moraju biti poznati na početku polugodišta.

3. Pismene provjere kraće od 15 minuta moraju se najaviti pet dana unaprijed, a ocjene iz njih upisuju se u rubriku bilješke.

4. Uvode se nova pravila za usmeno ispitivanje: nastavnik učenika smije ispitivati najdulje 10 minuta.

5. Nema više informacija za roditelje zadnji tjedan nastave.

U nastavku stranice možete naći cjelokupan Pravilnik o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnim školama kao i  vremenik pismenih provjera znanja.

[OPŠIRNIJE]

Pravilnik o ocjenjivanju učenika

Najvažnijih pet točaka pravilnika o ocjenjivanju:

5. Nema više informacija za roditelje zadnji tjedan nastave.