02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

« Prosinac 2017 »

Eko-Škole

Osnovna škola «Petar Zrinski» Čabar ima status Eko – škole i uključena je u mrežu Međunarodnih eko–škola od 2002. godine. Djeluje na području Grada Čabra koji je smješten uz granicu s Republikom Slovenijom na sjeverozapadnom dijelu Gorskog kotara.
 Ispred svih naših pet škola vijore Zelene zastave i podsjećaju učenike i odrasle da se moramo ekološki ponašati jer su čovjek i uredan i očuvan okoliš izvori svih naših vrijednosti. Moramo naučiti zapažati ljepotu i vrijednosti koje nam priroda daje, a također vrijednosti humanog i tolerantnog, radom obilježenog suživota.

U današnje vrijeme, općenito, prirodna bogatstva sve su ugroženija . Stoga mladi moraju doživljajno svakodnevno spoznavati da, dok su čovjek i priroda saveznici, naš okoliš bit će lijep i poticajan za zdrave načine života. Bit će izvor rada i zarade i sve više kraj u koji će dolaziti ljudi željni druženja u prirodnom okolišu koji čovjek nije narušio.

Ovo je cilj odgojnog djelovanja koji u cijeloj OŠ «Petar Zrinski» Čabar već dugi niz godina ostvarujemo tijekom različitih aktivnosti s učenicima u školi, suradnjom s roditeljima i društvenim sredinama u kojima škole djeluju.

• svaka škola donijela je svoj eko-kodeks i logo škole
  • eko-kodeksi se nalaze u svakoj učionici i podsjećaju kako moramo zajedno živjeti
  • u nastavnim programima svih nastavnih područja potrebno je istaknuti mogućnosti ekološkog djelovanja – ostvarivanje ciljeva našeg eko-programa.
  • suradnja s drugim školama koje imaju status eko-škole