07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

« Ožujak 2018 »

Eko-Škole

Osnovna škola «Petar Zrinski» Čabar ima status Eko – škole i uključena je u mrežu Međunarodnih eko–škola od 2002. godine. Djeluje na području Grada Čabra koji je smješten uz granicu s Republikom Slovenijom na sjeverozapadnom dijelu Gorskog kotara.
 Ispred svih naših pet škola vijore Zelene zastave i podsjećaju učenike i odrasle da se moramo ekološki ponašati jer su čovjek i uredan i očuvan okoliš izvori svih naših vrijednosti. Moramo naučiti zapažati ljepotu i vrijednosti koje nam priroda daje, a također vrijednosti humanog i tolerantnog, radom obilježenog suživota.

U današnje vrijeme, općenito, prirodna bogatstva sve su ugroženija . Stoga mladi moraju doživljajno svakodnevno spoznavati da, dok su čovjek i priroda saveznici, naš okoliš bit će lijep i poticajan za zdrave načine života. Bit će izvor rada i zarade i sve više kraj u koji će dolaziti ljudi željni druženja u prirodnom okolišu koji čovjek nije narušio.

Ovo je cilj odgojnog djelovanja koji u cijeloj OŠ «Petar Zrinski» Čabar već dugi niz godina ostvarujemo tijekom različitih aktivnosti s učenicima u školi, suradnjom s roditeljima i društvenim sredinama u kojima škole djeluju.

• svaka škola donijela je svoj eko-kodeks i logo škole
  • eko-kodeksi se nalaze u svakoj učionici i podsjećaju kako moramo zajedno živjeti
  • u nastavnim programima svih nastavnih područja potrebno je istaknuti mogućnosti ekološkog djelovanja – ostvarivanje ciljeva našeg eko-programa.
  • suradnja s drugim školama koje imaju status eko-škole