15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

« Listopad 2018 »

Eko-Škole

Osnovna škola «Petar Zrinski» Čabar ima status Eko – škole i uključena je u mrežu Međunarodnih eko–škola od 2002. godine. Djeluje na području Grada Čabra koji je smješten uz granicu s Republikom Slovenijom na sjeverozapadnom dijelu Gorskog kotara.
 Ispred svih naših pet škola vijore Zelene zastave i podsjećaju učenike i odrasle da se moramo ekološki ponašati jer su čovjek i uredan i očuvan okoliš izvori svih naših vrijednosti. Moramo naučiti zapažati ljepotu i vrijednosti koje nam priroda daje, a također vrijednosti humanog i tolerantnog, radom obilježenog suživota.

U današnje vrijeme, općenito, prirodna bogatstva sve su ugroženija . Stoga mladi moraju doživljajno svakodnevno spoznavati da, dok su čovjek i priroda saveznici, naš okoliš bit će lijep i poticajan za zdrave načine života. Bit će izvor rada i zarade i sve više kraj u koji će dolaziti ljudi željni druženja u prirodnom okolišu koji čovjek nije narušio.

Ovo je cilj odgojnog djelovanja koji u cijeloj OŠ «Petar Zrinski» Čabar već dugi niz godina ostvarujemo tijekom različitih aktivnosti s učenicima u školi, suradnjom s roditeljima i društvenim sredinama u kojima škole djeluju.

• svaka škola donijela je svoj eko-kodeks i logo škole
  • eko-kodeksi se nalaze u svakoj učionici i podsjećaju kako moramo zajedno živjeti
  • u nastavnim programima svih nastavnih područja potrebno je istaknuti mogućnosti ekološkog djelovanja – ostvarivanje ciljeva našeg eko-programa.
  • suradnja s drugim školama koje imaju status eko-škole