02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

« Studeni 2017 »

Čitamo mi, u obitelji svi

ČITAMO MI, U OBITELJI SVI

2017./2018.

Ovaj državni projekt provodi se u 3. razredima, a osmišljen je kao potpora razvijanju čitalačkih vještina koje su prvi uvjet za postizanje uspjeha u školi, a dobar školski uspjeh pruža više mogućnosti za životni uspjeh. U poticanju čitanja veliku ulogu ima obitelj jer se čitanjem u obitelji djeci prenosi poruka da je čitanje važno i zanimljivo, da se čitajući može i nasmijati i zabaviti, a mnogo toga i naučiti.

U projektu sudjeluju učenici, njihovi roditelji i drugi članovi obitelji, učiteljice i školska knjižničarka.

Jedna knjižnična naprtnjača sa sedam zanimljivih knjiga iz različitih područja stalno je u opticaju.

Naprtnjača je krenula u  petak, 9. veljače 2018. u Čabru, a zatim osvaja trećaše u  Prezidu, Gerovu, Tršću i  Plešcima. Svakog petka jedan od zainteresiranih učenika (ili abecednim redom, stvar dogovora) ponijet će naprtnjaču svojoj kući, a iduće srijede vratit će je u školu, ukupno pet dana traje druženje s novim i zanimljivim knjigama za cijelu obitelj.

Učenik će kratko izvijestiti učenicima u razredu o dojmovima nakon čitanja sa svojom obitelji.

U knjižničnoj naprtnjači nalazi se  i bilježnica u koju učenici  upisuju dojmove o pročitanom. Mogu priložiti i fotografiju obiteljskog druženja uz knjige, kratku pjesmu ili crtež.

Svake srijede učenik koji je donio naprtnjaču u školu moći će u nekoliko minuta drugim učenicima ispričati sve lijepo i zanimljivo što mu se dogodilo tijekom proteklih nekoliko dana kad su u njegovoj obitelji svi članovi čitali knjige iz knjižnične naprtnjače. Cilj projekta nije da svi ukućani čitaju i pročitaju sve knjige već da se uz knjige druže, nešto čitaju zajedno, nešto svatko sam, a knjigu koja im se posebno svidjela moći će posuditi po završetku projekta jer knjige ostaju u fondu školske knjižnice.  Odabirom knjiga želimo pokazati da u školskoj knjižnici postoje knjige različite tematike i da posjet knjižnici ne mora i ne treba biti vezan isključivo uz posudbu lektire.

Svima koji će sudjelovati u projektu želimo puno lijepih zajedničkih trenutaka u druženju s knjigama.

Knjige u našoj naprtnjači su:

• Carstvo dječjih priča

1. Koliba pod hrastom (Mila Željeznjak)

• Obiteljsko druženje uz strip

2. Borovnica…sa zla na gore! (Darko Macan)

• Beletristika isključivo za roditelje

3.  Judita (Miro Gavran)

• Slikovnica – obiteljska družionica

4. Priče o zečiću Karlu (Susanne R. Berner)

• Mali istraživači: popularno-znanstvena knjiga za obitelj

5. U fokusu – Naš planet

• Odgoj djece i mladih: priručnik za odgoj djece za odgajatelje, roditelje i učitelje