01.07.2020. 12:49
CARNET-u dodijeljeno priznanje ,,Izvrsnost u izazovima"
Hrvatskoj akademskoj i istraživačkoj mreži - CARNET dodijeljeno je priznanje ,,Izvrsnost u izazovima" za kvalitetno upravljanje zaposlenicima u nepredvidljivim okolnostima. Riječ je o projektu koji je krajem travnja pokrenula tvrtka ... The post CARNET-u dodijeljeno priznanje ,,Izvrsnost u izazovima" appeared first on CARNET .

26.06.2020. 21:03
HITNO Prekid mrezne povezanosti – Brodsko-posavska zupanija
Postovani korisnici, Danas oko 18:10 sati, uslijed problema u mrezi pruzatelja usluge OiV d.o.o., doslo je do prekida mrezne povezanosti ustanova clanica CARNET-a na podrucju Brodsko-posavske zupanije. U ovom trenutku ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti – Brodsko-posavska zupanija appeared first on CARNET .

knjiznica na daljinu.docx

« Srpanj 2020 »

Naša ekipa među 10 najboljih na Superfinalu Croatian Makers lige u Zagrebu
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 26. 5. 2019.

U subotu, 25. svibnja u Zagrebu je održano Superfinale Croatian Makers lige – napredno natjecanje u edukacijskoj robotici za najbolje ekipe u Croatian Makers ligi u školskoj godini 2018./2019.

Od 593 škola i ustanova koliko se natjecalo ove godine na Superfinale pozvano je prema uspjehu u 4. kola natjecanja 75 ekipa. Budući da su u regiji Ogulin osvojili 1. mjesto, pozvana je ekipa naše škole: Andrija Janeš, Jan Kocet, Kevin Malnar i Petar Ule.  Na državnoj razini, superfinalu, plasirali su se na 10. mjesto. Čestitamo vrijednim informatičarima!

Superfinale je natjecanje za najbolje regionalno rangirane timove u Croatian Makers ligi koje se ove godine odvijalo u prostorima ZICER-a u Zagrebu. Sudjelovalo je 300 natjecatelja u 75 ekipa.

Sudionici su na natjecanju programirali mBot robote kako bi riješili kompleksan zadatak koristeći razne funkcije i senzore poput praćenja linije, senzore za boju, komunikacije među robotima, detektiranja razine svjetlosti i pomicanja objekata.

Natjecanje su posjetili ministrica znanosti i obrazovanja, Blaženka Divjak, koja je otvorila natjecanje, predsjednica Republike Hrvatske, Kolinda Grabar Kitarović koja je najuspješnijima podijelila diplome i nagrade i veleposlanik SAD-a, W. Robert Kohorst.

Tim naše škole činili su učenici:  Andrija Janeš, Jan Kocet, Kevin Malnar i Adrian Godeša kojeg je na Superfinalu zamijenio Petar Ule. Osvojili su 10. mjesto s 303 boda i  vremenom prolaska robota od 118,5 sekundi. Vodila ih je učiteljica Tanja Šebalj-Kocet.

Dijelove ozračja s natjecanja pogledajte u Foto-galeriji.