22.09.2020. 09:00
Webinar: Izrada virtualne učionice i organizacija nastave u Loomenu
U četvrtak, 24. rujna 2020. godine, s početkom u 13 sati održat će se još jedan u nizu webinara na temu organizacije i provođenja nastave na daljinu. Webinaru pod nazivom ... The post Webinar: Izrada virtualne učionice i organizacija nastave u Loomenu appeared first on CARNET .

18.09.2020. 12:04
Postovani, U srijedu, 23. rujna 2020. izmedju 16:00 i 18:00 sati, uslijed radova na mreznoj infrastrukturi CARNET cvorista u Varazdinu doci ce do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju ... The post INFO Prekid mrezne povezanosti – Varazdinska zupanija 23.09.2020. od 16:00-18:00 sati appeared first on CARNET .

knjiznica na daljinu.docx

« Rujan 2020 »

Ljetna škola matematike Roč
Autor: Sanja Križ, 19. 9. 2019.

Od 22. do 25. kolovoza učenici Andrija Janeš, Jan Kocet i Antonio Vesel sudjelovali su u radu Ljetne škole matematike u Roču. Kao mentor na radionicama pridružila im se učiteljica Sanja Križ. U nastavku pročitajte Andrijin osvrt na Ljetnu školu.

Tijekom Ljetne škole matematike bili smo smješteni u Područnoj školi Roč koja pripada OŠ „Vazmoslav Gržalja“ Buzet. Školska zgrada nije velika, ali ostavlja pozitivan dojam i osjećaj ugode. Smješeni smo u jednu od četiri učionice koje su nam tijekom četiri dana  boravka u Roču bile spavaonice. Svaki dan bio je organiziran kroz radionice, izlet i druge aktivnosti, a najčešće bi završio druženjem polaznika ili gledanjem filma.

Osim matematičkih sadržaja zbog kojih sam se i prijavio za Školu matematike Roč imao sam priliku upoznati to simpatično Istarsko naselje. Ono se nalazi na brdašcu uz cestu Rijeka-Buzet i ponajprije je poznato kao središte glagoljaške aktivnosti. U podnožju Roča započinje Aleja glagoljaša koja se sastoji od  kamenih obilježja posvećenih glagoljici i glagoljašima. U organiziranom posjetu Rijeci razgledali smo Trsatsku gradinu, Prirodoslovni muzej i posjetili Odjel za matematiku Sveučilišta u Rijeci.

Matematičke radionice bile su tematski različite i zanimljive. Kroz radionice faktorizacije, vjerojatnosti događaja, potenciranja i sl. utvrdio sam neke već poznate sadržaje no i naučio nove. Izdvojio bih radionicu kombinatorike koja mi se posebno svidjela i potakla moje zanimanje i znatiželju. Vrijeme u radionicama brzo je prolazilo jer su bile dinamične.

Tijekom Ljetne škole matematike poboljšao sam svoje matematičke vještine te stekao novo iskustvo i znanje. Iako su se neki prijatelji čudili mojoj želji da i na praznicima idem u školu, smatram da sam kvalitetno i korisno proveo četiri dana u Roču. Jedino zbog čega žalim je što su moje tenisice za nogomet vrijeme provele u torbi jer nisam imao priliku odigrati nogomet s novo stečenim prijateljima.

Andrija Janeš, 8. razred, PŠ Gerovo