20.11.2020. 16:11
CARNET-ov Nacionalni CERT sudjelovao je u jednoj od najpoznatijih i najvećih NATO-ovih vježbi u području kibernetičke obrane - ,,Cyber Coalition 2020", koja se održala od 16. do 20. studenoga. Iako ... The post CARNET-ov Nacionalni CERT sudjelovao u najvećoj NATO-ovoj vježbi jačanja kibernetičke sigurnosti appeared first on CARNET .

14.11.2020. 11:01
INFO Ponovno uspostavljena primarna veza izmedju Zagreba i Osijeka
Postovani, Prekid je saniran te mrezni promet izmedju Zagreba i Osijeka opet ide punim kapacitetom. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center – NOC) Odjel mrezne infrastrukture Hrvatska ... The post INFO Ponovno uspostavljena primarna veza izmedju Zagreba i Osijeka appeared first on CARNET .

« Studeni 2020 »

Autor: Iva Cvijetić Kovačević, 11. 11. 2019.

U sklopu nastave Engleskog jezika u matičnoj školi u Čabru, obilježen je Halloween (Noć vještica), prilikom čega su se učenici upoznali s porijeklom toga dana. Pogledajte njihove uratke...

Iako se taj običaj smatra američkim, Halloween ima svoje korijene u irskoj kulturi. Naime, Irci su, migracijom u Ameriku, sa sobom donijeli i svoje keltske običaje, a jedan od njih je i Halloween. Slavili su 31. listopada,dan prije Svih svetih (All Saints' Day) koji se prije nazivao All Hallows' Day, po čemu je Halloween i dobio svoje ime.

Razlog slavljenja leži u vjerovanju da se te noći duše mrtvih miješaju sa živima. U nastojanju da ih učine sretnima i zadovoljnima, Kelti su ostavljali hranu – voće i orašaste plodove, te su ih nastojali otjerati vatrom i ružnim maskama.

Halloween je kao i svaki drugi dan – prilika za zabaviti se, što su učenici i učinili tijekom izrade panoa.