01.07.2020. 12:49
CARNET-u dodijeljeno priznanje ,,Izvrsnost u izazovima"
Hrvatskoj akademskoj i istraživačkoj mreži - CARNET dodijeljeno je priznanje ,,Izvrsnost u izazovima" za kvalitetno upravljanje zaposlenicima u nepredvidljivim okolnostima. Riječ je o projektu koji je krajem travnja pokrenula tvrtka ... The post CARNET-u dodijeljeno priznanje ,,Izvrsnost u izazovima" appeared first on CARNET .

26.06.2020. 21:03
HITNO Prekid mrezne povezanosti – Brodsko-posavska zupanija
Postovani korisnici, Danas oko 18:10 sati, uslijed problema u mrezi pruzatelja usluge OiV d.o.o., doslo je do prekida mrezne povezanosti ustanova clanica CARNET-a na podrucju Brodsko-posavske zupanije. U ovom trenutku ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti – Brodsko-posavska zupanija appeared first on CARNET .

knjiznica na daljinu.docx

« Srpanj 2020 »

TERENSKA NASTAVA U VUKOVARU
Autor: KSENIJA PETELIN, 3. 12. 2019.

Učenici osmih razreda OŠ „Petar Zrinski“ Čabar i područnih škola u Gerovu, Tršću i Prezidu, u pratnji učitelja Dejana Trohe i pedagoginje Ksenije Petelin,  bili su na terenskoj nastavi u Vukovaru. Cilj projekta je učenje o vrijednostima Domovinskog rata i značenja Bitke za Vukovar u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, a namijenjen je učenicima osmih razreda.

Nakon uvodnog predavanja učenici su posjetili Gradski muzej Vukovar, Muzej vučedolske kulture, crkvu sv. Filipa i Jakova i memorijalna mjesta: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put- Put spasa, Mjesto sjećanja-Vukovarska bolnica 1991., izložbene prostore Memorijalnog centra Domovinskog rata, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata, Spomen dom Ovčara, masovnu grobnicu na Ovčari, Velepromet i Borovo Commrce.

Slike stradanja i teške životne priče ljudi potakle su promišljanje o neizmjernoj zahvalnosti svima koji su dali svoj doprinos u obrani naše domovine u Vukovaru i drugim dijelovima Hrvatske. Terenska nastava u Vukovaru završila je predavanjem u Školi mira o neizmjernoj važnosti mira, nenasilja i tolerancije jer "rat je doista nešto najstrašnije i najpogubnije za čovječanstvo". Nakon predavanja održan je  kviz znanja u kojem su predstavnici naše škole učenici  iz Prezida David Kovač i Dario Turk osvojili prvo mjesto.