« Ožujak 2024 »

Plan rada i nastave na daljinu od ponedjeljka 16.3.2020.
Autor: Silvana Šebalj-Mačkić, 14. 3. 2020.

Poštovani učenici, roditelji, učitelji i svi djelatnici škole,

pred svima nama su novi  izazovi i pozivamo sve vas da pokažemo dobu volju, uložimo dodatni trud i usvojimo nove načine rada. Od nas se očekuje da uspostavimo normalno odvijanje nastave.

Za uspjeh i dobrobit  naših učenika je neophodno  da svi surađujemo.

Vjerujemo da ćemo naći uspješne načine za komunikaciju i provođenje novih metoda rada.

Detalje rada od 16.3.2020. godine pogledajte pod opširnije.

Plan rada i nastave na daljinu od ponedjeljka 16.3.2020.

Od ponedjeljka  16.3.2020. počinje izvođenje nastave na daljinu.

Plan rada za ponedjeljak/utorak:

Učenici od 1. do 4. razreda mogu pratiti odgojno-obrazovne sadržaje na HRT 3 prema rasporedu:

Razred

1. razred OŠ

8 – 10 sati

2. razred OŠ

10 – 12.30 sati

3. razred OŠ

13 – 16 sati

4. razred OŠ

16 – 19 sati

Ako je učiteljica unaprijed pripremila materijale i dogovorila se s roditeljima i učenicima, rade prema dogovoru i ne moraju pratiti odgojno-obrazovne sadržaje na HRT 3.

• Provjerava se učinkovitost komunikacijskih sustava za koje su se učiteljice razredne nastave odlučile (viber, messenger, elektronska pošta).

Učenici od 5. do 8. razreda mogu pratiti nastavne sadržaje na Sportskoj televiziji u vremenu od 8 do 14 sati.

Ako su učenici već dobili upute  i materijale od svojih predmetnih učitelja, rade prema njima.

• U ponedjeljak i utorak će se testirati virtualni razredi  -  obavljaju razrednici  i predmetni učitelji ( viber, FB, messenger, Ofice 365/Teams, elektronska pošta i ostali prihvatljivi načini komunikacije).

Plan rada od srijede:

• Učitelji šalju materijale za rad učenicima.
  •  Nastava se održava u virtualnoj učionici (bilježi se aktivnost učenika).
  • Održava se komunikacija učitelj- učenik ( prema dogovorenom načinu: viber, FB, messenger, Ofice 365/Teams, elektronska pošta i ostali primjenjivi načini komunikacije)

Na mrežnoj stranici škole bit će objavljene poveznice za pristupanje virtualnom razredu.

Redovitost u nastavi na daljinu  pratit će se prema aktivnosti učenika u virtualnoj učionici. Ako u 24 sata nije vidljiva aktivnost učenika, roditelj mora javiti razredniku razlog i opravdati učenika (prema uputi Ministarstva znanosti i obrazovanja).

Učenici moraju poštivati pravila pristojnog ponašanja u virtualnom okruženju. Svako odstupanje od primjerenih oblika ponašanja podložno je posljedicama (pedagoške mjere).

Ulazimo u nove načine poučavanja. Od svih sudionika se očekuje strpljenje, redovitost, odgovornost.

Škola je dostupna na službenoj elektronskoj adresi i telefonskim brojevima.