27.11.2020. 14:19
Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi istraživanje tržišta za potrebe nabave Usluge organizacije događanja za projektne dionike. U svrhu istraživanja tržišta CARNET objavljuje sljedeće dokumente: Prilog 1. Specifikacija ... The post Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike appeared first on CARNET .

26.11.2020. 15:13
Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .

« Studeni 2020 »

Evidencija prisustvovanja u virtualnim učionicama
Autor: SILVANA Šebalj-Mačkić, 1. 4. 2020.

Prisustvovanje nastavi u virtualnim učionicama je, u ovom trenutku, oblik obvezne nastave. Trajat će dok Ministarstvo znanosti i obrazovanja ne donese odluku o prekidu i prelasku na redovnu nastavu u školama.

Povratku u škole se svi veselimo no do tada neophodno je da ovo vrijeme posvetimo odgovornom radu u novim uvjetima - virtualnim učionicama.

Školska i nastavna godina je regularna, tako i svi zadaci koje smo dužni obaviti u virtualnim učionicama.

Kako bismo izbjegli neugodnosti i nesporazume (osobito na kraju nastavne godine), dogovorena su pravila prema kojima će se bilježiti redovitost svih sudionika u nastavnom procesu.

Pravila evidencije prisustvovanja nastavi u virtualnim učionicama:

1. Učenici klikom na „lajk“ potvrđuju da su vidjeli zadatak koji je zadan za taj dan po redovnom rasporedu.
  2. „Lajkati“ moraju svaki dan najkasnije do 18 sati (sve predmete za taj dan)
  3. U 18 sati predmetni nastavnik bilježi evidenciju u svoj predmet i javlja razredniku na početku narednog dana.
  4. Ukoliko učenik/ca nije „lajkao“, smatra se da nije prisustvovao/la nastavi.
  5. Roditelj je dužan opravdati izostanak ukoliko se učenik/ca nije javio/la i nije izvršio/la zadaću. Svako neprijavljivanje bez opravdanja bilježi se kao neopravdani izostanak.
  6. Učitelji/ce su na raspolaganju od 8 do 15 sati za sva pitanja i nedoumice, ali poslije 15 sati neće odgovarati na poruke, jer tada pregledavaju zadaće i pripremaju se za sljedeći radni dan.
  7. Zadaće učenici šalju u osobnu poruku predmetnom učitelju ili kako je s učiteljem dogovoreno.
  8. Kad učitelj odgovori, učenik potvrđuje da je primio i pročitao poruku („lajkom“).
  9. Svi dogovori s učiteljicom,/učiteljem nakon 15 sati su stvar osobnog dogovora učenika i roditelja uz obostranu suglasnost.