VAŽNA OBAVIJEST ZA RODITELJE UČENIKA RAZREDNE NASTAVE
Autor: Silvana Šebalj-Mačkić, 1. 5. 2020.

Poštovani roditelji učenika od 1. do 4. razreda,

od 11. svibnja 2020. predviđa se djelomičan povratak učenika u škole ( za učenike od 1. do 4.razreda). Međutim, ne otvaraju se škole za sve učenike ( radi epidemiološke situacije i preporuka Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo).
Nastava stranih jezika, vjeronauka ( te glazbene kulture i tjelesne i zdravstvene kulture u razrednim odjelima u kojima predaju predmetni učitelji) nastavlja se izvoditi kao i do sada virtualno za sve učenike.
 Preporuka je da djece ostanu kod kuće i da se  nastavi rad u virtualnim učionicama.

U škole mogu doći djeca ako ispunjavaju uvjete:

1. Oba roditelja djeteta su zaposlena, ne rade od kuće i nemaju mogućnost drugačijeg zbrinjavanja djeteta u vrijeme dok su na poslu (u našoj školi nastava se može održavati u vremenu od 8.00 do završetka nastave prema rasporedu ( moguća je promjena vremena održavanja nastave nakon uvida u situaciju i potrebe roditelja).

2. Dijete nema kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja).

3. Nitko od ukućana, s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu, nemaju kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja).

4. Nitko od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom Covid-19.

5. Dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade.

U slučaju da roditelji žele da njihovo dijete dolazi na nastavu u školu, OBA RODITELJA MORAJU POTPISATI IZJAVU u kojoj pod punom materijalnom i kaznenom odgovornosti jamče da su ispunjeni svi gore navedeni uvjeti da bi dijete moglo pohađati nastavu te da će se dijete u školi pridržavati svih propisanih epidemioloških mjera koje se odnose na boravak djeteta u školi.

Nastava za većinu djece koja ostaju kod kuće i dalje će se odvijati kao putem komunikacijskih kanala koje su uspostavile njihove učiteljice, odnosno virtualno. Ukoliko ne bude djece koja će pohađati nastavu u školi, nastava će se i dalje odvijati samo virtualno za sve.

Nakon  uvida u potrebe, interes i stanje, škola će izvršiti sve potrebne pripreme prema uputama koje je izdalo Ministarstvo znanosti i obrazovanja i Hrvatski zavod za javno zdravstvo ( u prilogu).

Od 4. do 5.5.2020. godine roditelji će razrednicima javiti hoće li njihova  djeca pohađati nastavu u školi (razrednici će biti obavješteni na vrijeme o načinu informiranja).

O svim detaljima organizacije nastave, mjerama dolaska u školu, boravka u školi, odlaska iz škole, prijave djece za nastavu u školi i potpisivanje izjave bit ćete obaviješteni u prvom tjednu svibnja.

Obavijest je napisana u skladu s preporukama HZJZ i MZO.

Poštovani roditelji učenika od 1. do 4. razreda,

od 11. svibnja 2020. predviđa se djelomičan povratak učenika u škole ( za učenike od 1. do 4.razreda). Međutim, ne otvaraju se škole za sve učenike zbog epidemiološke situacije i preporuka Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.
Nastava stranih jezika, vjeronauka ( te glazbene kulture i tjelesne i zdravstvene kulture u razrednim odjelima u kojima predaju predmetni učitelji) nastavlja se izvoditi kao i do sada virtualno za SVE učenike.

U škole mogu doći djeca ako ispunjavaju uvjete:

Obavijest je napisana u skladu s preporukama HZJZ i MZO.

Upute-vrtici-i-skole-29-4-2020-finalno.pdf (134.30 KB)
Preporuke_COVID-19_(1).pdf (1.62 MB)