Donacija informatičke opreme za Područnu školu Tršće
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 18. 4. 2016.

Zahvaljujući video zapisu kojeg su učenici 6. razreda iz Područne škole Tršće (Petra Ramljak, Isabela Turk, Mihael Malnar, Matija Turk, Marina Fonio, Ema Obajdin, Emili Lipovac i Dario Kovač) snimili za natječaj Narodnog radija i HEP-a, javili su nam se velikodušni i plemeniti ljudi iz Udruge KARAVANA ZA ŽIVOT "Bikeri na cesti". Odlučili su pomoći te organizirali akciju prikupljanja informatičke opreme koja će zamijeniti onu dotrajalu u informatičkoj učionici.

Gospodin Mladen Vitković i gospođica Željka Grabner, dana 18.4.2016. godine, dovezli su u našu školu prikupljenu informatičku opremu i darovali je učenicima. Dječjeg veselja i uzbuđenja nije nedostajalo! Budući da se gospodin Mladen Vitković bavi Robinzonskim smještajem u zaseoku Hrib kraj Gerova, brojnim dobrotvornim akcijama, organizacijom Mladih izviđača-čuvara prirode te je predsjednik Udruge Karavana za život, učenici su ga pitali što ih zanima, razgovarali s njime i sa zanimanjem slušali njegove priče.

Učenici su donatorima obećali da će opremu čuvati kako bi im trajala što dulje i služila im u učenju i radu. Ovo je prva donacija informatičke opreme koju je Područna škola Tršće dobila od 2003. godine.

Na društvenoj mreži  je Mladen Vitković ovim riječima opisao svoj susret s djecom: "Obećano i odrađeno! Predali smo prikupljena, prijeko potrebna računala učiteljicama, učiteljima te ravnatelju, a prije svega...djeci. Akcija je bila uspješna; prikupljena su 5 računala, tablet, monitori, pisač, scanner, tipkovnice, memorije, miševi i sve što bi moglo zatrebati u radu. Dječji osmjeh, zahvalnica koju su sami izradili i njihova sramežljivot nemaju cijenu niti nema dovoljno riječi hvale. Ovim putem hvala Tanji Šebalj-Kocet koja zdušno brine o ovoj dječici kako bi postali ljudi, svim učiteljicama i učiteljima kako bi ova djeca odrasla u "koraku" i ravnopravnim mogućnostima kao i ona u gradu..."

Zahvaljujemo Mladenu Vitkoviću, Ivanu Ćuku, tvtki Scott Bader, Željki Grabner, Marku iz Zagreba i Ante Rusovu na donaciji.

Više fotografija pogledajte u FOTO_GALERIJI.