22.09.2017. 09:29
Webinar: The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks
U četvrtak, 28. rujna 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks. Webinar je prvenstveno namijenjen učiteljima i nastavnicima engleskog jezika, ali i učiteljima i nastavnicima drugih predmeta koji bi htjeli promijeniti praksu korištenja uobičajenih bilježnica u svojoj nastavi.

21.09.2017. 13:47
CARNet potpisao ugovor za izradu 72 e-lektire
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ potpisala je Ugovor o nabavi usluge izrade 72 e-lektire. Ugovor je potpisan s dobavljačem Bulaja naklada d.o.o., a potpisali su ga ravnatelj CARNeta Goran Kezunović i direktor Bulaja naklade d.o.o. Zvonimir Bulaja.

Ukupno: 197797
« Rujan 2017 »

Čitamo mi, u obitelji svi

ČITAMO MI, U OBITELJI SVI

Ovaj državni projekt provodi se u 3. razredima, a osmišljen je kao potpora razvijanju čitalačkih vještina koje su prvi uvjet za postizanje uspjeha u školi, a dobar školski uspjeh pruža više mogućnosti za životni uspjeh. U poticanju čitanja veliku ulogu ima obitelj jer se čitanjem u obitelji djeci prenosi poruka da je čitanje važno i zanimljivo, da se čitajući može i nasmijati i zabaviti, a mnogo toga i naučiti.

U projektu sudjeluju učenici, njihovi roditelji i drugi članovi obitelji, učiteljice i školska knjižničarka. Jedna knjižnična naprtnjača s osam zanimljivih knjiga iz različitih područja stalno je u opticaju.

Ove školske godine projekt počinje u Matičnoj školi Čabar 20.1.2017., slijede PŠ Gerovo, PŠTršće, PŠ Prezid, PŠ Plešce. Svakog petka jedan od zainteresiranih učenika (ili abecednim redom, stvar dogovora) ponijet će naprtnjaču svojoj kući, a iduće srijede vratit će je u školu, ukupno pet dana. Učenik će kratko izvijestiti učenicima u razredu o dojmovima nakon čitanja sa svojom obitelji.

U knjižničnoj naprtnjači nalazi se  i bilježnica u koju učenici  upisuju dojmove o pročitanom. Mogu priložiti i fotografiju obiteljskog druženja uz knjige, kratku pjesmu ili crtež.

Svake srijede učenik koji je donio naprtnjaču u školu moći će u nekoliko minuta drugim učenicima ispričati sve lijepo i zanimljivo što mu se dogodilo tijekom proteklih nekoliko dana kad su u njegovoj obitelji svi članovi čitali knjige iz knjižnične naprtnjače. Cilj projekta nije da svi ukućani čitaju i pročitaju sve knjige već da se uz knjige druže, nešto čitaju zajedno, nešto svatko sam, a knjigu koja im se posebno svidjela moći će posuditi po završetku projekta jer knjige ostaju u fondu školske knjižnice.  Odabirom knjiga želimo pokazati da u školskoj knjižnici postoje knjige različite tematike i da posjet knjižnici ne mora i ne treba biti vezan isključivo uz posudbu lektire.

Svima koji će sudjelovati u projektu želimo puno lijepih zajedničkih trenutaka u druženju s knjigama.

Knjige u našoj naprtnjači su:

• Carstvo dječjih priča

1. Romea i Julio (S. Šesto)

• Obiteljsko druženje uz strip

2. Borovnica – rani dani (Darko Macan)

• Beletristika isključivo za roditelje

3. Sva je priroda divlja i surova (Ivančica Đerić)

• Slikovnica – obiteljska družionica

4. Gužva u povrtnjaku (Sven Nordgvist)

• Mali istraživači: popularno-znanstvena knjiga za obitelj

5. Što biljke znaju: čudesno putovanje u osjetilni svijet biljaka (Daniel Chamovitz)

• Odgoj djece i mladih: priručnik za odgoj djece za odgajatelje, roditelje i učitelje