20.11.2017. 10:17
CARNet i Algebra potpisali Ugovor o nabavi usluge izrade obrazovnih sadržaja i provedba edukacija u sklopu projekta ''e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)''
U srijedu, 15. studenoga 2017. godine potpisan je “Ugovor o nabavi usluge izrade obrazovnih sadržaja i provedba edukacija u sklopu projekta ''e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)''.

17.11.2017. 11:45
Danas se obilježava 25. rođendan interneta u Republici Hrvatskoj
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu i Središnji državni ured za razvoj digitalnog društva u petak, 17. studenoga 2017. godine obilježavaju 25 godina interneta u Republici Hrvatskoj. Svečanost se održava pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske i Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.

Ukupno: 203342
« Studeni 2017 »

Eko-Škole

Osnovna škola «Petar Zrinski» Čabar ima status Eko – škole i uključena je u mrežu Međunarodnih eko–škola od 2002. godine. Djeluje na području Grada Čabra koji je smješten uz granicu s Republikom Slovenijom na sjeverozapadnom dijelu Gorskog kotara.
 Ispred svih naših pet škola vijore Zelene zastave i podsjećaju učenike i odrasle da se moramo ekološki ponašati jer su čovjek i uredan i očuvan okoliš izvori svih naših vrijednosti. Moramo naučiti zapažati ljepotu i vrijednosti koje nam priroda daje, a također vrijednosti humanog i tolerantnog, radom obilježenog suživota.

U današnje vrijeme, općenito, prirodna bogatstva sve su ugroženija . Stoga mladi moraju doživljajno svakodnevno spoznavati da, dok su čovjek i priroda saveznici, naš okoliš bit će lijep i poticajan za zdrave načine života. Bit će izvor rada i zarade i sve više kraj u koji će dolaziti ljudi željni druženja u prirodnom okolišu koji čovjek nije narušio.

Ovo je cilj odgojnog djelovanja koji u cijeloj OŠ «Petar Zrinski» Čabar već dugi niz godina ostvarujemo tijekom različitih aktivnosti s učenicima u školi, suradnjom s roditeljima i društvenim sredinama u kojima škole djeluju.

• svaka škola donijela je svoj eko-kodeks i logo škole
  • eko-kodeksi se nalaze u svakoj učionici i podsjećaju kako moramo zajedno živjeti
  • u nastavnim programima svih nastavnih područja potrebno je istaknuti mogućnosti ekološkog djelovanja – ostvarivanje ciljeva našeg eko-programa.
  • suradnja s drugim školama koje imaju status eko-škole