18.02.2020. 14:03
HITNO Najava radova – HAC – Splitsko-dalmatinska zupanija – 18.02.2020.
Postovani korisnici, Danas 18.02.2020. izmedju 15:00 i 15:30 sati, uslijed hitnih sanacijskih radova HAC-a na trasi Sibenik-Split doci ce do prekida mrezne povezanosti ustanova clanica CARNET-a na podrucju Splitsko-dalmatinske zupanije. ... The post HITNO Najava radova – HAC – Splitsko-dalmatinska zupanija – 18.02.2020. appeared first on CARNET .

13.02.2020. 12:15
Istraživanje tržišta: nabava prijenosnih računala – faza 2
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave opreme za opremanje dijela nastavnika u školama – faza 2 (prijenosnih računala za nastavno osoblje, isporuke na lokacije ... The post Istraživanje tržišta: nabava prijenosnih računala – faza 2 appeared first on CARNET .

« Veljača 2020 »

Eko-Škole

Osnovna škola «Petar Zrinski» Čabar ima status Eko – škole i uključena je u mrežu Međunarodnih eko–škola od 2002. godine. Djeluje na području Grada Čabra koji je smješten uz granicu s Republikom Slovenijom na sjeverozapadnom dijelu Gorskog kotara.
 Ispred svih naših pet škola vijore Zelene zastave i podsjećaju učenike i odrasle da se moramo ekološki ponašati jer su čovjek i uredan i očuvan okoliš izvori svih naših vrijednosti. Moramo naučiti zapažati ljepotu i vrijednosti koje nam priroda daje, a također vrijednosti humanog i tolerantnog, radom obilježenog suživota.

U današnje vrijeme, općenito, prirodna bogatstva sve su ugroženija . Stoga mladi moraju doživljajno svakodnevno spoznavati da, dok su čovjek i priroda saveznici, naš okoliš bit će lijep i poticajan za zdrave načine života. Bit će izvor rada i zarade i sve više kraj u koji će dolaziti ljudi željni druženja u prirodnom okolišu koji čovjek nije narušio.

Ovo je cilj odgojnog djelovanja koji u cijeloj OŠ «Petar Zrinski» Čabar već dugi niz godina ostvarujemo tijekom različitih aktivnosti s učenicima u školi, suradnjom s roditeljima i društvenim sredinama u kojima škole djeluju.

• svaka škola donijela je svoj eko-kodeks i logo škole
  • eko-kodeksi se nalaze u svakoj učionici i podsjećaju kako moramo zajedno živjeti
  • u nastavnim programima svih nastavnih područja potrebno je istaknuti mogućnosti ekološkog djelovanja – ostvarivanje ciljeva našeg eko-programa.
  • suradnja s drugim školama koje imaju status eko-škole