27.11.2020. 14:19
Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi istraživanje tržišta za potrebe nabave Usluge organizacije događanja za projektne dionike. U svrhu istraživanja tržišta CARNET objavljuje sljedeće dokumente: Prilog 1. Specifikacija ... The post Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike appeared first on CARNET .

26.11.2020. 15:13
Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .

« Studeni 2020 »

Eko-Škole

Osnovna škola «Petar Zrinski» Čabar ima status Eko – škole i uključena je u mrežu Međunarodnih eko–škola od 2002. godine. Djeluje na području Grada Čabra koji je smješten uz granicu s Republikom Slovenijom na sjeverozapadnom dijelu Gorskog kotara.
 Ispred svih naših pet škola vijore Zelene zastave i podsjećaju učenike i odrasle da se moramo ekološki ponašati jer su čovjek i uredan i očuvan okoliš izvori svih naših vrijednosti. Moramo naučiti zapažati ljepotu i vrijednosti koje nam priroda daje, a također vrijednosti humanog i tolerantnog, radom obilježenog suživota.

U današnje vrijeme, općenito, prirodna bogatstva sve su ugroženija . Stoga mladi moraju doživljajno svakodnevno spoznavati da, dok su čovjek i priroda saveznici, naš okoliš bit će lijep i poticajan za zdrave načine života. Bit će izvor rada i zarade i sve više kraj u koji će dolaziti ljudi željni druženja u prirodnom okolišu koji čovjek nije narušio.

Ovo je cilj odgojnog djelovanja koji u cijeloj OŠ «Petar Zrinski» Čabar već dugi niz godina ostvarujemo tijekom različitih aktivnosti s učenicima u školi, suradnjom s roditeljima i društvenim sredinama u kojima škole djeluju.

• svaka škola donijela je svoj eko-kodeks i logo škole
  • eko-kodeksi se nalaze u svakoj učionici i podsjećaju kako moramo zajedno živjeti
  • u nastavnim programima svih nastavnih područja potrebno je istaknuti mogućnosti ekološkog djelovanja – ostvarivanje ciljeva našeg eko-programa.
  • suradnja s drugim školama koje imaju status eko-škole