23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

« Veljača 2018 »

MŠ Čabar

Školska knjižnica MŠ Čabar

Školska knjižnica u MŠ Čabar

U učionici hrvatskoga jezika, prizemlje lijevo, smještena je  školska knjižnica.

Stručna literatura za učitelje nalazi se, dio u zbornici, a dio u uredu pedagoga škole.

Svaki petak knjižnica je otvorena za sve učenike naše škole od 7,30 do 13,30 sati.

Posebno najmlađa djeca (1. i 2. razred) rado dolaze po slikovnice, a djeluje i grupa Mladih knjižničara.

Školska knjižnica svakom učeniku omogućava posudbu školske lektire tijekom cijele školske godine, kao i korištenje ostalih knjižničnih usluga za učitelje i učenike.

Knjižnični fond

1. Knjige: 3400 svezaka
  2. Periodika: 30 svezaka
  3. Broj tekućih naslova časopisa koje knjižnica nabavlja: 10
  4. AV i elektronička građa: 152 jedinice
  5. Računalna oprema: prijenosno računalo bez pristupa internetu
  6. Naziv programa koji knjižnica koristi: Metelwin

Učenici su pretplaćeni na dječje časopise: Smib, Radost, Prvi izbor, Moj planet i Modru lastu.

Već drugu godinu zaredom naši  učenici 3. razreda uspješno su uključeni  u projekt za poticanje čitanja „Čitamo mi, u obitelji svi“.

Od ove školske godine i ostali učenici naše škole, u okviru projekta iz Građanskog odgoja „Čitanje je cool“, imaju knjižničnu naprtnjaču  s odabranim knjigama za čitanje.

Školska knjižnica je kao izvor informacija i znanja,namijenjena učenicima i učiteljima za potrebe redovne nastave, ali je i potpora svim nastavnim i izvannastavnim aktivnostima škole, mjesto okupljanja i kvalitetnog provođenja izvannastavnog i slobodnog vremena.

Djelatnost knjižnice usmjerena je na informacijsku pismenost i poticanje čitanja. Knjižnični odgoj i obrazovanje raspoređen je po razredima i sadržajima. Od 1. do 4. razreda razvijaju se vještine čitanja i pisanja, a od 5. do 8. razreda vještine informacijske pismenosti koje su preduvjet za učinkovito pronalaženje informacija. Na taj način učenici stječu znanje o međupredmetnom povezivanju knjižnično-informacijskih znanja s drugim predmetima, čitati s razumijevanjem i prepričavati vlastitim riječima, voditi bilješke, pisati sažetke, primjenjivati stečena znanja i vještine u cjeloživotnom učenju.

Naša školska knjižnica nudi raznovrsnu knjižničnu građu koja je i računalno obrađena: knjige, časopise, video-kasete i elektroničku građu.

Rad  knjižnice reguliran je Pravilnikom o radu školske knjižnice.

Knjižničar: Vilma Žagar, prof. i diplomirani knjižničar