15.01.2021. 14:02
Istraživanje tržišta – poziv na sastanak
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – poziv na sastanak appeared first on CARNET .

14.01.2021. 16:24
Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu aplikacije za upravljanje školskom mrežom. Prethodno savjetovanje objavljeno je 13. siječnja 2021., a rok za ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .

« Siječanj 2021 »

Odgoj i obrazovanje za ljudska prava i demokratsko građanstvo (Projekt Građanin)

Pravo da i sami sudjelujemo u upravljanju države štiti naša temeljna ljudska prava, ali donosi sa sobom i odgovornost stjecanja znanja i vještina kako bismo mudro promicali slobodu i pravdu za sve ljude. Upravo iz razloga razvijanja takve odgovornosti uveli smo u našu školu projekt «Građanski odgoj» i uključili svoje učenike uz želju da oni postanu aktivni građani, razviju osjećaj kompetentnosti i učinkovitosti te uvide prednosti timskog rada i suradnje.

Cilj Projekta građanin je odgojiti  i  obrazovati  odgovornog, savjesnog, svjesnog i  zadovoljnog  građanina. Kroz zadatke, to je pomoć učenicima u savladavanju abecede političke participacije, što znači:

• poučiti učenike kako mogu izraziti svoje mišljenje,
  • uočiti probleme zajednice u kojoj žive,
  • procijeniti koje su razine vlasti odgovorne za rješavanje tih problema te naučiti da mogu, i kako sve mogu, utjecati na odluke vlasti.