15.10.2020. 13:53
Projekt e-Škole dobitnik nagrade Europske komisije - RegioStars
Svečana dodjela nagrada održala se sinoć u Bruxellesu u okviru Europskog tjedna regija i gradova, slaveći izvanredne projekte kohezijske politike iz cijele Europe, kao i  pilot-projekt e-Škole koji je osvojio ... The post Projekt e-Škole dobitnik nagrade Europske komisije - RegioStars appeared first on CARNET .

14.10.2020. 15:00
HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Varazdinske zupanije
Postovani, Uslijed prekida opskrbe elektricnom energijom nasih uredjaja u zupanijskom cvoristu u Varazdinu, doslo je do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju Varazdinske zupanije. Za sad jos nismo dobili ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Varazdinske zupanije appeared first on CARNET .

« Listopad 2020 »

Odgoj i obrazovanje za ljudska prava i demokratsko građanstvo (Projekt Građanin)

Pravo da i sami sudjelujemo u upravljanju države štiti naša temeljna ljudska prava, ali donosi sa sobom i odgovornost stjecanja znanja i vještina kako bismo mudro promicali slobodu i pravdu za sve ljude. Upravo iz razloga razvijanja takve odgovornosti uveli smo u našu školu projekt «Građanski odgoj» i uključili svoje učenike uz želju da oni postanu aktivni građani, razviju osjećaj kompetentnosti i učinkovitosti te uvide prednosti timskog rada i suradnje.

Cilj Projekta građanin je odgojiti  i  obrazovati  odgovornog, savjesnog, svjesnog i  zadovoljnog  građanina. Kroz zadatke, to je pomoć učenicima u savladavanju abecede političke participacije, što znači:

• poučiti učenike kako mogu izraziti svoje mišljenje,
  • uočiti probleme zajednice u kojoj žive,
  • procijeniti koje su razine vlasti odgovorne za rješavanje tih problema te naučiti da mogu, i kako sve mogu, utjecati na odluke vlasti.