22.09.2017. 09:29
Webinar: The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks
U četvrtak, 28. rujna 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks. Webinar je prvenstveno namijenjen učiteljima i nastavnicima engleskog jezika, ali i učiteljima i nastavnicima drugih predmeta koji bi htjeli promijeniti praksu korištenja uobičajenih bilježnica u svojoj nastavi.

21.09.2017. 13:47
CARNet potpisao ugovor za izradu 72 e-lektire
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ potpisala je Ugovor o nabavi usluge izrade 72 e-lektire. Ugovor je potpisan s dobavljačem Bulaja naklada d.o.o., a potpisali su ga ravnatelj CARNeta Goran Kezunović i direktor Bulaja naklade d.o.o. Zvonimir Bulaja.

Ukupno: 197784
« Rujan 2017 »

Odgoj i obrazovanje za ljudska prava i demokratsko građanstvo (Projekt Građanin)

Pravo da i sami sudjelujemo u upravljanju države štiti naša temeljna ljudska prava, ali donosi sa sobom i odgovornost stjecanja znanja i vještina kako bismo mudro promicali slobodu i pravdu za sve ljude. Upravo iz razloga razvijanja takve odgovornosti uveli smo u našu školu projekt «Građanski odgoj» i uključili svoje učenike uz želju da oni postanu aktivni građani, razviju osjećaj kompetentnosti i učinkovitosti te uvide prednosti timskog rada i suradnje.

Cilj Projekta građanin je odgojiti  i  obrazovati  odgovornog, savjesnog, svjesnog i  zadovoljnog  građanina. Kroz zadatke, to je pomoć učenicima u savladavanju abecede političke participacije, što znači:

• poučiti učenike kako mogu izraziti svoje mišljenje,
  • uočiti probleme zajednice u kojoj žive,
  • procijeniti koje su razine vlasti odgovorne za rješavanje tih problema te naučiti da mogu, i kako sve mogu, utjecati na odluke vlasti.