15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

« Lipanj 2018 »

Državna smotra učeničkih zadruga
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 18. 10. 2016.

Državna smotra učeničkih zadruga (HUUZ) za školsku godinu 2015./16. održala se u Zadru 5. i 6. listopada 2016. Našu školu predstavljala je učenica 7. razreda iz Čabra, Antonella Ožbolt s istraživačkim radom "Mitovi i legende dvorca Petra Zrinskog u Čabru kroz filmski medij kao proizvod učeničke zadruge" s mentoricom Tanjom Šebalj-Kocet. Osvojila je 4. mjesto. Čestitamo!

Dvorac Petra Zrinskog u Čabru prate povijesno nezapisane i nedokazane priče. Pokrenuli smo istraživanje koliko stanovništva naselja Čabra pamti mitove i legende vezane uz dvorac Petra Zrinskog u želji da osmislimo način na koji bismo sačuvali taj vrijedni dio nematerijalne baštine, budući da su mitovi i legende koji se prenose isključivo usmenim putem skloni promjeni sadržaja.

Istraživačkim radom nastojali smo ispitati koliko stanovnici naselja Čabar (djeca i odrasli) poznaju mitova i legendi uz dvorac Zrinskog i poklapaju li se njihove priče. Provodeći anketu među mladim i starijim stanovnicima Čabra, zaključili smo kako mladi poznaju ovu materiju vrlo površno, a željeli bi naučiti takve priče na suvremen način, koristeći postojeću multimedijsku tehnologiju.

Zaključili smo da ćemo igrano-dokumentarnim filmom najbolje arhivirati prikupljene podatke.  Preko anketa za odrasle saznali smo koji stanovnici znaju najviše informacija i priča te smo ih pozvali  na razgovor i snimanje video zapisa za film. Pridružili su nam se:  gospođa Jasenka Janeš, vlasnica bogate zbirke starih fotografija svog oca i koja je cijeli svoj životni vijek provela u Čabru, gospodin Andrija Zbašnik , povjesničar, slikar i veliki zaljubljenik u baštinu čabarskog kraja i gospodin Antun Turk koji je odrastao u Čabru i neko vrijeme živio u prostoru dvorca Zrinski.

Film  „Mitovi i legende o dvorcu Petra Zrinskog u Čabru“  osmislili smo, snimili i uredili kao finalni proizvod učeničke zadruge.  Time smo arhivirali priče usmene predaje na živ i izravan način te spriječili njihovo mijenjanje kroz vrijeme. Osim za edukaciju mladih, snimljeni film može se koristiti za turističku promidžbu čabarskog kraja. Uskoro planiramo promociju učeničkog filma.