23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

« Veljača 2018 »

Skulptura "Duša" u školskom vrtu u Prezidu
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 27. 10. 2016.

Od nedavno u školskom vrtu Područne škole Prezid imamo novog stanovnika. Radi se o zanimljivoj drvenoj skulpturi koju je školskoj djeci darovao mladi prezidanski umjetnik Damjan Kovač.

Evo kako je svoju skulpturu opisao njezin autor...

"Skulptura naziva "Duša" zvučna je skulptura, a radi po principu Eolove harfe. Postavljena je u smjeru dva glavna vjetra koja dominiraju na području Prezida, a to su sjeveroistočnjak i jugozapadnjak koji najavljuje kišu. Dakle, skulptura je i svojevrsni meteorološki instrument. Svrha skulpture je poticanje na maštu, imaginaciju, a ova skulptura sa svojom "multifunkcionalnošću" svakako to može. Oblikom podsjeća na drevne faraone i tajne kojima su obavijeni. Skulptura je simbol utemeljen na arhetipima, a sadrži elemente kojima je protkan sam život -od simbola poput spirale, trokuta, kruga i pravokutnika sa svojim vibracijama do vibracija samog tona kojeg stvara i modelira vjetar.
Skulptura je izrađena iz drveta smreke koje je stradalo pod ledom koji je nedavno okovao naš kraj."

Autor: Damjan Kovač, mag.art.
Godina: 2016.