02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

« Srpanj 2018 »

PROJEKT: "MI JEDEMO ODGOVORNO"
Autor: KSENIJA PETELIN, 28. 10. 2016.

Naša škola uključila se europski u projekt "Mi jedemo odgovrno".Nositelj programa za Hrvatsku je Udruga "Lijepa naša".

Glavni cilj projekta je potaknuti  djecu na bolje razumijevanje međuovisnosti svijeta u kojem živimo. Motivirati ih na stjecanje novih vještina te djelovanja u smjeru globalno odgovornog načina konzumiranja hrane.

Glavne poruke projekta:

Jedite odgovorno tako da se hranite zdravo te hranu birate prema etičkim načelima.
Konzumirajte hranu koja je dobra i za vaše tijelo i za okoliš.
Ne razbacujte se hranom. Kupujte i jedite samo ono što vam je potrebno.
Pametno postupajte s ostatcima hrane – darujte ih, nahranite životinje ili kompostirajte.
Kupujte domaću hranu  ili hranu koje  ima malen utjecaj na okoliš,  te vodite brigu o tome tko je proizveo, tko isporučuje hranu i pod kojim uvjetima.
Pozitivnim  duhom pristupite vizualnom izgledu hrane koju konzumirate (cijenite hranu po njenim nutritivnim vrijednostima a ne vizualnom izgledu).

U narednom će periodu uslijediti predstavljanje projekta i konkretizacija aktivnosti.